Mehmet Güleç

Mehmet Güleç

Araştırmacı Yazar

GOL OLDUK YAĞDIK

21 Şubat 2021 - 23:15

GOL OLDUK YAĞDIK
Dün ki maçla beraber adeta Menemen’imiz gol oldu yağdı değerli okurlar. Dün oynanan maçta Akhisarspor’a 6 gol atan takımımız bizim gibi düşme hattında bulunan rakibine attığı bu gollerle şimdilik taraftarına rahat bir nefes aldırdı. Tarihe geçecek farklı bir skora imza atan oyucularımızı yürekten kutluyorum. Bilhassa Omar ile Rasheed’in performansı gelecek adına umut verdi. Her bir oyuncumuzun üstün emeği ile bu güzel neticeye imza atılmış olundu.
Daha önceki köşe yazımda da belirttiğim üzere bu birkaç haftalık süreç bizim için çok önemliydi. Önceki yazımda kullandığım cümleleri aynen aktarıyorum:
“Önümüzdeki hafta oynanacak Balıkesirspor maçı ve sonrasındaki Akhisar maçı Menemenspor’umuz için kilit maçlar olarak ön plana çıkmaktadır. Zira bizim gibi düşme hattında bulunan bu iki takımla oynayacağımız maçlarda 2’de 2 yapmak zorundayız.”
Temenni ettiğimiz üzere Menemenspor’umuz 2 maçtan da puan toplayarak döndü. Balıkesir ile her ne kadar yenişemesek de aşırı yağış altında gösterilen performans takdire şayandı.

ANKARA İLE ESKİŞEHİR UMUTLARINI YİTİRDİ
Ankaraspor ile Eskişehirspor’un giderek umutlarını yitirdiği ve otoritelerin bir alt lige düşmesine kesin gözle baktığı bu iki takımın yanı sıra bir alt lige düşecek üçüncü takımla ilgili ismi geçen çok takım olduğu görülmektedir. Bu kapsamda Akhisar, Balıkesir, Bolu ve Menemen’imiz düşme riski taşıyan takımlar olarak görülüyor. Bu takımların fikstürlerini yakından ele incelediğimizde fikstür avantajının bizde olduğu görülüyor.
Menemen’imiz Akhisar karşısında aldığı farklı galibiyetle şimdilik rahat bir nefes almış gibi görünse de tehlike geçmiş değil. Zira fikstüre bakıldığında düşme hattındaki bu takımların birbiriyle oynayacakları maçların bir hayli fazla olduğu dikkatleri çekmektedir. Bu sebeple avantaj bizde olsa da uyanık olmak durumundayız.

ÖNÜMÜZDEKİ ÜÇ KRİTİK MAÇ
Menemenspor’umuzun deplasmanda Bursaspor ile yapacağı maçtan sonra sırasıyla Boluspor’u konuk edeceği ve Ankaraspor’a misafir olacağı maçlarda bir hayli önem taşıyor. Zira bizim gibi düşme hattında bulunan Bolu ile Ankara’dan da ikide iki yaparak düşme hattından uzaklaşmalıyız. Zira fikstüre baktığımızda Eskişehir dışında başka kolay maçımız kalmamış oluyor. Bu sebeple bu maçlardan muhakkak puanlarla dönmek zorundayız.

RAKİPLERİMİZİ ZORLU BİR FİKSTÜR BEKLİYOR
Balıkesirspor’un da Ankara ile Eskişehir dışında oynayacağı kolay bir maç kalmadı. Akhisar gibi Balıkesir’i de zorlu bir fikstür bekliyor. Bu Perşembe oynanacak Bolu-Balıkesir maçı bu açıdan çok büyük bir önem taşıyor.
Akhisar’ın Eskişehir ile Ankaraspor maçları dışında kolay maçı kalmadığı düşünülürse üçüncü düşecek takımın Akhisar olma ihtimali kuvvetle muhtemel gibi. Ancak rakiplerinin yapacağı hatalar bilinmez. Zira top yuvarlak değerli okurlar. Ancak işi şansa bırakmamak adına bizim Bolu ile Ankara’dan puanlarla dönmek zorunda olduğumuz ortada. Bursaspor ile oynayacağımız maçtan da puan ya da puanlarla dönersek düşme hattından kurtulacağımız kesin.
6-2’lik bu güzel galibiyet için oyuncularımızı tekrardan kutluyorum. Bu ve benzeri galibiyetlerin devamının gelmesini umut ediyor, herkese iyi haftalar diliyorum.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum