MENEMEN SAVAŞLARI
Merve AKSEL

Merve AKSEL

MENEMEN SAVAŞLARI

22 Nisan 2019 - 01:09

MENEMEN SAVAŞLARI

Bir önceki yazımda eski Başkan Tahir Şahin bey ile ilgiliydi. Şimdi ise Serdar Aksoy beyefendi ile ilgili genel düşünceleri yazıya dökmek istedim.
Seçimler bitti fakat seçim havası Menemen’de takıldı kaldı. Kara bulutlar bir türlü gitmek bilmiyor. Menemen Belediyespor birazcık bize yıpratılıyormuş gibi gelmeye başladı. Menemen Belediyespor’un şuan Onursal Başkanı Tahir Şahin’dir ve işin gerçeğide Menemen Belediyespor’u bu günlere getirende her ne olursa olsun yine Tahir Şahindir.
Severiz Sevmeyiz, Eleştiririz Eleştirmeyiz hiç farketmez, önümüzdeki sürece bakmamız gerekmektedir. Menemen Belediye Başkanı’nın göreve geldiği ilk günden itibaren, bütün mental ve fiziksel enerjisini Tahir Şahin için kullanıyor. Geriye dönüp bakalım; 20 yıl. Şimdi samimi olmak gerekirse Tahir Şahin Chp’den aday gösterilseydi bunları konuşabilecekmiydik ? hayır. Bugün linç edenler, ne yapacaktı ? alkışlayacaktı ve büyüksün Reis diyeceklerdi. Yada şöyle yazsam ayıp olmaz sanırım, dün Tahir Şahin’in yanında olanlar hatta ve hatta Tahir Şahin ile biryerlere gelenler bugün neredeler ?.
Tamirciler dört gözle bugün hala Ulukent bölgesinde oturan araç sahiplerini bekliyor. Yolların hali içler acısı. Sadece Ulukent değil hemen hemen heryer. Ama pankartlarda yollar bizimdir kimseye bırakmayız yazmıyor.


TUNÇ SOYER DESTEK VERMELİ 

Menemen Belediyesinden işten çıkartılacak olanlar ne yapacak şimdi ? Soğanın 8 TL olduğu bir ülkede yaşıyoruz biz. Menemen’de acilen iş sahası yaratılması gerekmektedir. Yeni yatırımlar yapılmalıdır, bütçesi yoksa Sayın Tunç Soyer destek vermelidir. İntikam ve Korku kentinde yaşamak istemiyoruz biz. Bahar gelecekti, çok gecikti. Baharın geldiği bir kentte yaşamak istiyoruz.
Türkiye Cumhuriyeti hukuk devletidir. Gerekli işlemleri hukuk yürütsün, usulsüzlük varsa gereği yapılır. Biz oy verirken Sayın Serdar Aksoy beyfendiye de inandık Sayın Durmaz Bayraktar beyfendiye de inandık. İnandığımız hizmet aşkı ile geldikleriydi. Hizmet istiyoruz kavga değil. Tabiki hakkımız savunulsun. Tabiki usulsüzlüğe biri dur desin. O konuda başkanımızın sonuna kadar arkasındayız.
AMA
Menemen Savaşları bitsin artık.

Durmaz Bayraktar beyfendininiz bir projesine denk gelmiştim. 5 yılda 5 bin kişiye iş projesini Maltepe Serbest Bölgesi’nde hayata geçirerek işsizliğe son verecekti. O projeyi Belediye Başkanı Serdar Aksoy’un sahiplenmesi, hayata geçirmesi gerekmektedir. Bence başkanımız isterse yapar.
AMA
Lütfen İstesin.
 

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • MERAL KILINÇ
  1 yıl önce
  Yani Tam bir köşe yazarı gibi değil ama samimi yaranma çabası yok bir önceki yazısı tahir şahin ile alakalıymış, oradada samimi yazmış. teşekkürler
 • CENGİZ KUBLAY.
  1 yıl önce
  ÇOK GÜZEL BİR YAZI OLMUÇ .TEŞEKKÜRLER.