AYHAN EDEROĞLU

AYHAN EDEROĞLU

Menemen Haber Gazetesi

Yine İzmir yine çeşmelerden su yerine çamur!

10 Ocak 2022 - 17:41

Yine İzmir yine çeşmelerden su yerine çamur!

Sizde ilk gördüğünüz de fotoğrafa bir anlam veremediniz.. Biliyorum.
Bu fotoğraf bir musluktaki akan suya tutulmuş pamuk parçası.

Kapkara...

İşte İzmir'de hizmet anlayışı da bu musluktan akan su gibi kapkara..

Musluklarımızdan sağlıklı su maalesef akmıyor, sürekli olmasa da bu şekilde tablo ile sık sık karşı karşıya geliyoruz. 

Bu suyu içebilir misiniz ? Evcil hayvanınıza verebilir misiniz ?

Çok fazla yorumda bulunmak istemiyorum. Daha önceleri de bu ve buna benzer birçok şikayet ve paylaşımlar gördük. Bir tane paylaşımda biz yapmıştık ve demiştik ki son günlerde hastanelerde kusma, halsizlik şikayetleri çok arttı. Ne tesadüftür ki bu şikayetlerin tek ortak noktası evinde su arıtma cihazı kullananlar diye. 

O zaman bizi telefonla arayıp İzmir Büyükşehir Belediyesi sizi mahkemeye vermeye hazırlanıyor bu yaptığınız iftira demişlerdi. Hiç kimsenin bizi mahkemeye verdiği falan yok çünkü 10 dakika içerisinde sadece bire bir tanığım 15 kişiyi tanık getirebilirdim.

Yine yaşıyor ve görüyoruz ki çeşmelerimizden berrak su akması gerekirken çamur gibi ne olduğu belli olmayan ve hiçte hoş kokmayan bir şey akıyor. 

Tepkisiz mi kalmalıyız?

Siz tepkisiz kalırsanız biz yansıtmazsak ortada sorun yok demektir. O sebepten dolayı çeşmelerimizden İzmirlilerin hakettiği gibi temiz su akana kadar her mecrada tepkimizi dile getirmeliyiz. 

Fotoğraf ve Video Egekent-2 den bir aileye ait. 

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • Asmal
  1 yıl önce
  Geçenlerde sürekli çamurlu akıyordu 2 gün falan sürdü sonra düzeldi
 • Karşıyakalı....
  1 yıl önce
  Belediye bir tafilat sonrasında halkı uyarmış. Borular değişti bir süre su çamurlu akabilr diye. Ama siz niye araştıracaksınız ki..
 • E.k
  1 yıl önce
  Su borularının tadilatından sonra borular değişince içine kaçan topraklar cesmelerden gelir biraz akittiktan sonra yavaş yavaş çamur cesmelerden akar hiç başınıza gelmedi mi ????
 • pnplanproje
  1 yıl önce
  Bu durumu sadece belediyeye yüklemek yanlış olur. Kaldı ki şu ana şebekeden evimize gelene kadar uzun bir yol katediyor. Sıkıntı binanın ve evin su tesisatında da olabilir. Eski bakır borular, çatlak borular bu sorunu körükler. Belediyeyi suçlamadan önce bir ustaya danışılmalıdır. Tesisat temiz ve sağlıklı çalışıyorsa tabiki yetkili mercilere şikayet edilir.