AYHAN EDEROĞLU

AYHAN EDEROĞLU

Menemen Haber Gazetesi

Bozdurun Bozdurun Harcayın!

04 Ağustos 2020 - 00:16 - Güncelleme: 04 Ağustos 2020 - 02:36

Bozdurup Bozdurup Harcayın!
Menemen Belediyesi'nde çalışan arkadaşlar, Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy göreve geldiği günden bu güne doğru düzgün maaş alamadılar.. desek yalan söylemiş olmayız.Seslerini de çıkartamıyorlar..dı.Bıçak kemiğe dayanana kadar tabi ki. - "Bende bırakacağım artık, olmuyor, yönetemiyorlar."  bu cümleyi 31 Mart yerel seçimlerinden önce Başkan Aksoy'un aday adayı olduğu dönemden itibaren yanında yöresinde gördüğüm birinden duydum. - "Başkanla görüşmem lazım bana bir iş versinler böyle olmuyor. Elalem bankamatikçi diye konuşmaya başladı"  Evet bu cümleyi de duydum. Başka..- "2 aydır bekliyorum bir yer göstersinler diye. Sonunda bir ofis gösterildi bayanın yanında takılacakmışım ama yine yapılacak bir iş yok. Ben bu parayı çocuklarıma yediremem." dedi ve belediyeden ayrıldı. Buna da şahit oldum.- "Ah aynalı Tahir ah. Nişanımda 1750 TL yatırtmış ikramiye olarak, 1 gün sonrada günü gelmeden maaşımı yatırmışlardı" Eski başkan Tahir Şahin'den söz ederek dert yananın da telefonda bir süre sıkıntısını dinledim.- "Yine maaş yatmadı ev sahibi çık diyor" bu söze de muhatap oldum.- "Düzelir diye bekledik ama düzeleceği yok ne yapacağım bilmiyorum"  bu çaresizliği de tanık oldum.- "300, 500 bir şeyler yatmış sanırım gidip bakacağım şimdi çocuklara bayramlık alırız hiç yoksa"  işte bu yüreğimi sızlatmıştı....Ve arkasından şu paylaşımı gördüm " o paralar size fazla bile! bozdurun bozdurun harcayın dedi. Sesini yükseltti üç defa tekrarladı" diye yazmış.Antalya'da üniversite okuduğum dönemde A.Ş olan tesisin şefliğini yapıyordum. Bir personel sürekli huzursuzluk çıkarttığı için işten çıkmasına karar vermiştim. Bir şeyler yapmalı sorunu kökten halletmeliydim. Patronuma bunu işten çıkartalım mı dediğimde "Kimsenin ekmeği benim iki dudağımın arasında olmaz Ayhan’ım sen karar verdiysen çıkart" dedi. "Kimsenin ekmeği kimsenin iki dudağının arasında olmamalı" şu sözün büyüklüğü beni benden aldı da personel ile dost oldum onu kazandım.Şimdi görüyorum da üzülüyorum birilerinin ekmeği birilerinin iki dudağının arasında kaldı. ...Ne demiş belediye de çalışıp ayrılan arkadaş bir bakalım.
- "Dün (30.07.2020) saat 11:35'de Menemen Vakıfbank şubesinde sıra beklerken aşağıdan inen Menemen Belediye Başkanı Sn. Serdar Aksoy yanıma geldi. Başkanım ben işten çıkmak zorunda kaldım, maaşlar ödenmiyor personel zor durumda herkesin kendine göre sıkıntıları var dedim. Ve şu anda komik rakamlar yattı metasu'ya dedim. Kendisinin cevabı aynen şu oldu; o paralar size fazla bile bozdurun bozdurun harcayın dedi sesini yükseltti üç kere tekrarladı. Çok şaşırdım bir emekçi olarak, bir partili olarak bu sözleri a.adaylık sürecinde beraber yol yürüdüğümüz Sn. Serdar Aksoy'a yakıştıramadım. Ve oradaki insanlar bu sözleri kınadı. Kendisi adına çok üzgünüm umarım en kısa zamanda  sağlığına kavuşur. Bizler dün CHP'li olmadık dedelerimizden Cumhuriyet Halk Partiliyiz biz. Bizim hakkımız geçtiyse ona bizden yana helal olsun. Allah büyük. Yolumuz Atatürk, yolumuz Cumhuriyet, Yolumuz Cumhuriyet Halk partisi" demiş.
 

Yukarıda ki olayın yaşanıp yaşanmadığını ben bilemem ama duyduğum şey hep aynı oluyor son günlerde. Bu gün işittim “Bıçak kemiğe dayandı. Bende bırakacağım, olmuyor beş parasız geziyoruz”  dedi yine Serdar Aksoy’a toz kondurmayan bir işçi.Emekçi emeğinin karşılığını alamazsa ailesi huzursuz olur, kendisi huzursuz olur. Emekçi huzursuz olursa hepinizin huzuru kaçar.

Bu gün sosyal medya da sürekli belediyenin paylaşımlarını alıntılayan emekçi arkadaşlar huzursuz olursa başka paylaşımları alıntılamaya başlar da huzurunuz kaçar.

 

Söz verilen öğle yemeklerini bile geçtik artık da, KİMSENİN EKMEĞİ, KİMSENİN İKİ DUDAĞININ ARASINDA OLMASIN isteriz naçizane. 

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum