AYHAN EDEROĞLU

AYHAN EDEROĞLU

Menemen Haber Gazetesi

"ALLAH RAZI OLSUN" Aydın Pehlivan

18 Mayıs 2021 - 11:57

Geçtiğimiz gün Egekent-2 semtinde bir işyerinde hem çalışıp hem kar ortağı olan Büşra A. Patronu tarafından darp edilerek kadına şiddet yanı başımızda dedirtti. Kendi ayakları üzerinde durmaya çalışan 2 çocuk annesi genç kadın fiziksel şiddetin yanı sıra psikolojik şiddete de maruz kalmıştı.

Olayı gündeme getirdiğimiz günden itibaren İzmir dışından birçok dernek ve çeşitli kuruluşlar bizlere ulaşarak bayan ile görüşüp, uğradığı şiddete karşı yanında olmak istediklerini ilettiler. Fakat gel gör ki Menemen’de neredeyse hiçbir kuruluş bu konu ile ilgilenmedi. Ta ki Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan bize ulaşarak derhal bayan ile görüşmek istediğini bildirene kadar. 

Pazar günü…
İzmir Milletvekili Necip Nasır ile Hatundere de olan programından hemen sonra…

Yanında Belediye Başkan Yardımcıları ve meclis üyeleriyle birlikte elinde çiçeklerle…
Bornova'dan koştu ailesini bırakarak pazar günü Hasan Ünal, arkasından Mehmet Çakmak, Yusuf Demircioğlu, Mehmet Arslan ve Bahadır İnanlı..

“Büşra Yanındayız”
“Menemen Belediyesi Yanında!”

Koskoca Menemen ve Aydın Pehlivan…
Bayan ve 2 çocuğu tarafından karşılanan Pehlivan bir süre sohbet etti. 
İzledi, dinledi..

Ve dedi ki “ Büşra hanım gördüğüm kadarıyla yaşadığınız bu durum sizi yıpratmış. Ama lütfen hayat mücadelenizden pes etmeyin. Siz güçlü olduğu kadar kendinizi eğitmiş bir annesiniz. Menemen Belediyesi her zaman tüm bayanlarımızın yanında, bunu asla unutmayınız. Sizin şimdi olduğu gibi her zaman dik durmanız bizim için çok çok önemli. Ayrıca yapılması gereken ne varsa yapılacağından da lütfen emin olun” dedi. 

Daha ne desin..
Bir bayan için özellikle şiddetin yanı sıra psikolojik şiddetinde her an uygulandığı bir bayanın yanında olup, yalnız olmadığını hissettirmek. 

İşte o bayanın da dilinden döküldü o sözcüler “ALLAH RAZI OLSUN SİZDEN”..
Bir bayanın yanında olup bir çayını içip derdini dinlemek o kadar zor gelmiş olmalı ki Menemen’de  tüm kadın hakları savunucuları bu kadına şiddete sessiz kalıp 3 maymunu oynadılar. 

Yalnızca Menemen Belediyesi, Atatürkçü Düşünce Derneği ve Türk Kadınlar Birliği Menemen Şb. duyarlılığını gösterdi.

                                                     *                      *                       * 
Farkındamısınız son zamanlarda ne kadar da çok Aydın Pehlivan ‘ın paylaşımları yapılıyor ve her kes tarafından konuşuluyor.

Hafta içi hafta sonu fark etmiyor, gündüz gece dinlemiyor..

Oy kaygısı mı acaba ? sanmıyorum..

Maaşlarını ve ikramiyelerini alamayan işçilerin hakları bir çırpıda nasıl da ödeniverdi. 
Emekçinin 1 TL’si kalmayacak şekilde maaşları ve ikramiyeleri ödendi, 20 milyon TL’yi geçen ödemeyi park ve bahçe gibi harcamalarla açılış gösterisi yapmak yerine yüzlerce insanı mutlu etmeyi seçti.

Belediye’den ayrılmış bir işçi, şu cümleleri yazıyor,
Sonra..
Sonra dillerde hep şu söz “ALLAH RAZI OLSUN AYDIN PEHLİVAN”


             *                                  *                                     *

İyi bir yönetici olmanın dışında iyi bir insan olmak ta çok önemlidir. Sergilediği tüm davranış ve insanlara yaklaşım tarzıyla kısa sürede kendisini tanımayan insanlar tarafından da sevilmeyi, sayılmayı başardı.

Aydın Pehlivan'ın birçoğunuzun bildiği üzere tüm bunlara hiç ihtiyacı yok, Menemen Belediyesi'nde çalışan personel sayısından kat ve kat daha fazla istihdam sağlamış bir yönetici o.

Eskilerin Aydın abisine, şimdilerin Aydın Başkanına bende bu güne kadar memleketimiz için gecesinden gündüzünden vazgeçtiği için, evine ailesine ayıracağı vakti, başka insanların evlerine misafir olarak halini hatrını sorduğu 'Korkma yanındayız' diyebildiği için "Allah razı olsun" diyorum.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum