AYHAN EDEROĞLU

AYHAN EDEROĞLU

Menemen Haber Gazetesi

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Kutlu Olsun Mu?

08 Mart 2021 - 19:33 - Güncelleme: 08 Mart 2021 - 19:55

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Kutlu Olsun Mu?


Kadınlar Günü kutlu olsun deyince oluyor değil mi.. Öyle sosyal medyadan bir paylaşım yapınca kadınlar da huzura erişiyor değil mi.. Dayak yemiyor, hakaret işitmiyor, itilip kakılmıyorlar değil mi..

Dünya var olduğundan beri erkekler kadınları köle gibi göstermiş ve öyle muamele etmiş. Eş olduklarını, anne olduklarını unutmuşlar. O kadar fazla unutmuşlar ki cinsel obje olarak kadına biçilen rol anneliğin önüne geçmiş.

Gazeteciler bile..
Kadınları cinsel obje gibi kullanan, aslında “kadın istismarı” olan iğrenç gazetecilik dünyaya has değil ülkemizde de var oldu.

Bu ülkede, “arka sayfa güzeli” diye rezil akımlar başlatan ve devam ettiren gazeteler var. Bu ülkede, birinci sayfasına bikinili kadın fotoğrafı koymadan çıkmayan gazeteler var; oda yetmiyor cinsellikten başka haber olmayan gazeteler vardı, varlar...

Peki ya eziyetler!
Kızının yanında boğazı kesilen kadını hangi güç sildirebilir ki hafızalardan.. Hani anne gitme anne diye bağırıyordu ya, o sesi kim unutturabilir.

Çok değil 2 gün önce eski eşini sokak ortasında bayılana kadar döven sözde erkek ? O sokaktaki sahnenin videosunu 2 yada 3 saniye izleyebildim başka dayanamadım. Kadına gücü yetince mi olunuyor erkek ?

Allah'ın emaneti olan kadınlar işkence görüyor, dövülüyor, hakaret ediliyor, küfrediliyor, insanlar içinde toplum içinde azarlanıyor. Bir düşünsenize Allah aşkına... Kadınlarımız eskiden çocuk bakıyor, ev işi yapıyor derdik ya, şimdi kocası gibi çalışıyor eve ekmek getiriyor yetmiyor yemeği yapıyor, yetmiyor evi temizliyor, yetmiyor çocuk yapıyor oda yetmiyor ütü yapıyor ama erkeğe yetmiyor... çok daha fazla sayarım sizde sayarsınız eminim ki.

Peygamber efendimiz HZ. MUHAMMED (SAV) “ Cennet Annelerin Ayakları Altındadır ” demiş.

Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün de kadınlarımız ile alakalı derin sözleri var onlardan da birkaç tane paylaşmak isterim sizlerle..

“Dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir”
“Bizim dinimiz hiçbir vakit kadınların erkeklerden geri kalmasını talep etmemiştir.”


Vicdanı olan, merhameti olan, ileriyi görenler boşuna lider olmuyorlar...

Müslüman ve Türk Toplumunun liderleri her daim kadına verilmesi gereken değeri ön plana çıkartmış. Fakat gel gelelim bu durum erozyona uğrayarak içinden çıkılmaz bir hal almış.

Adamları da bir kadın doğurdu.. Öyle bir evlat yetiştirin ki saygı ve ahlak üzerine olsun.. olsun ki önümüzdeki nesiller, kadınların zulme uğradığı haberlerini duymasın, okumasın..


*Kimi derki kadın….
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum