AYHAN EDEROĞLU

AYHAN EDEROĞLU

Menemen Haber Gazetesi

Menemenlinin zeytinyağı fabrikası haczedilirken herkes izledi mi?

24 Kasım 2020 - 23:16 - Güncelleme: 25 Kasım 2020 - 00:12

Menemenlinin zeytinyağı fabrikası haczedilirken herkes izledi mi?


CHP içinde yaşanan olaylar sonucunda İl ve İlçe genelinde Serdar Aksoy gözden çıkartılarak Menemen Belediyesi görmezden gelindi. Menemen Belediyesi ister CHP’li bir başkan tarafından yönetiliyor olsun isterse başka bir parti hiç fark etmez belediye burada yaşayan halktan başka kimsenin değildir.

Bir belediyenin oy aldığı kesime değil, herkese hizmet etmek zorunda olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Bu durumu da en çok ilçelerde muhalefet partileri savunur, onu da biliyoruz.

O zaman sormak istiyorum!
Bu ilçe hepimizinse, bu belediye hepimizinse, Emiralem’deki köylünün zeytinyağı fabrikası haczedilip, içerisi zeytinlerle dolu fabrikanın makinaları tırlara yüklenirken neden kimsenin sesi çıkmadı da gidip bakmadı.Müdahale edilemez miydi?

Sayın Meclis Üyeleri, Sayın İlçe Başkanları, gerçekten kimsenin haber yok muydu?

Ben şahsen meclis üyelerine oy pusulasında EVET basarken orada siyasetten çok bize doğru hizmet etmenin kapılarını açsınlar diye bastım. Sizlerden de hep bu cümleleri duymadık mı?

Sayın CHP Menemen İlçe Başkanı Turan Erdoğan bey, Serdar Aksoy partilimiz değil diye bir basın açıklaması yaptınız, sizlere göre halkı sebepleriniz vardır, bizler bu konuya saygı duyduk. Peki partisiz, bağımsız belediye başkanı, meclis üyesi bulunmayan, bir ilçe başkanı bulunmayan belediye başkanı ve o an savcılıkta sorgusu devam eden bir belediye başkanından mı bekleyeyim ben bir vatandaş olarak müdahale etmesini?

Hayır..
Başkan yardımcılarından bekledim doğal olarak ve arayarak Başkan Yardımcı Mehmet Arslan ile görüştüm. Müdahale etmeye çalışıyor, 1 günlük ek süre istiyor avukatlardan. Durumu izah ettik, muhasebe müdürünün durumunu anlattık dedi. Defalarca görüşerek ödeme yapılacağını söylediğini ifade etti. Sonuç itibariyle akşam saatlerinde hacze gelenler fabrika içerisindeki makinaları tırlara yükleyip götürdüler.

Sosyal medyada yapılan canlı yayın sonrasında paylaşımlar yapıldı. Ben eminim ki bu durumu herkes gördü ve bilgi sahibi oldu.

O zaman sormak istiyorum!
Sayın AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Can Çelik bey, ilçe içerisinde yaşanan bu kaos ortamında siz müdahale edip, konuşsaydınız birkaç günlük ek süre alamaz mıydınız? Bizim malımıza köylümüzün malına sahip çıkamaz mıydınız?

O zaman sormak istiyorum!
Sayın MHP İlçe Başkanı Ali Rıza Bölük bey, ilçe içerisinde yaşanan bu kaos ortamında siz müdahale edip, konuşsaydınız birkaç günlük ek süre alamaz mıydınız? Oraya intikal edip bir çözüm yolu üretemez miydiniz?

O zaman sormak istiyorum!
Sayın İYİ Parti İlçe Başkanı Yılmaz Karslı bey, ilçe içerisinde yaşanan bu kaos ortamında siz müdahale edip, konuşsaydınız birkaç günlük ek süre alamaz mıydınız? Belediye başkan yardımcıları ile görüşüp durum hakkında bilgi alıp değerlendirme yapamaz mıydınız?

O zaman sormak istiyorum!
Sayın Saadet Partisi İlçe Başkanı Servet Yıldız bey, siz belediye meclisinde olmadığınız halde Menemen sevdasıyla bu durumu gücünüz, yüreğiniz yettiği kadarıyla gündeme alsaydınız halkın kalbinde taht kurmaz mıydınız?

Sayın meclis üyeleri hiçbir meclis üyesinin orada o an bulunmaması çok üzücüdür.

Menemen’de tüm sorunlar bitti, Belediye’de tüm sorunlar bitti sadece bir haciz meselesi mi kaldı diye sorabilirsiniz.

Bende size cevabını veririm. Yetkiniz olması ya da olmaması hiçbir şeyi değiştirmez. Bir Belediye Başkanı Yardımcısının yanında, birlikte hareket etmek sizleri A ya da B partili de yapmaz. Hepinizin yakından takip ettiği bir süreç yaşanıyor. Bireysel olarak da konuyu araştırabilirsiniz. Halkın zeytinyağı fabrikasındaki makinaların haczedilmesine bir yol arayabilirdiniz. Elimizden hiçbir şey gelmese dahi halk için birlik olabilirdiniz. Meclis’te alınan kararlarda birlik olup, bizler için faydalı olabilecek durumlarda ortak el kaldırabildiğiniz, ortak hareket edebildiğiniz gibi ilçe sorunları için bazen de siyaseti bir kenara bırakmak gibi fedakarlık yapabilirsiniz.

Menemen Belediyesinin'de ilçemizin de sorunlarını çözmek, hizmet etmek,  görüş ayrılıklarıyla değil, hizmet aşkıyla mümkün.

İlçemiz de iyi şeyler de oluyor. Menemen’de bir Kaymakam değişikliği sonucunda Sayın Fatih Yılmaz göreve gelmiştir. Görünen o dur ki Menemen Kaymakamı Fatih Yılmaz’da kısa sürede aktif bir şekilde Menemen’in sorunlarıyla ilgilenmeye başlamış, sorun çözen bir yapıya sahiptir. Ben inanıyorum ki konuyu siz bürokratlardan bir kişi aktarıp destek isteseydi belki de köylünün zeytinyağı fabrikası hala işleyecekti.

Olayların bu duruma gelmesi sizlerin sorumluluğunda olmadığını, Menemen Belediyesi ve Belediye Başkanı sorumluluğunda olduğunun farkında ve bilincindeyiz.

Umarım kimseyi kırmadan anlatmak istediğimi anlatmayı başarmışımdır. Anlatmak istediğim siyasi bir yaklaşım değil, köylünün mağduriyetine kulak verebilmek için nacizane sitemdir.
Yukarıda yazılanlar kimisi için küçük, kimisi için büyük işlerdir. Hani derler ya gün birlik günüydü! İşte o gün öyle bir gündü..

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Kasımpaşalı
    1 yıl önce
    Üzücü ama doğru tespitler yapmış Ayhan bey, halka hizmetin partisi olmaz. Süreç sonunda Kaymakam Fatih bey kayyum atanırsa da kimse sesini çıkarmasın. Kendi kendinizi yönetmeyi bile beceremiyorsanız kayyuma layıksınız...