CHP'li Başkan Aksoy'dan CHP'li eski başkan Tahir Şahin'e şok suçlamalar

Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, aralarında soğuk rüzgarlar esen önceki dönem belediye başkanı Tahir Şahin hakkında sert açıklamalarda bulunarak, Şahin'in Menemen Belediyespor’u paravan şirke haline getirdiğini iddia etti.

CHP'li Başkan Aksoy'dan CHP'li eski başkan Tahir Şahin'e şok suçlamalar
17 Nisan 2019 - 17:26 - Güncelleme: 20 Nisan 2019 - 02:11

Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy: "Tahir Şahin Menemen Belediyespor’u paravan şirket haline getirdi"  
Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, aralarında soğuk rüzgarlar esen önceki dönem belediye başkanı Tahir Şahin hakkında sert açıklamalarda bulunarak, Şahin'in Menemen Belediyespor’u paravan şirke haline getirdiğini iddia etti. Aksoy, "Menemen Belediyesi’nin bir malını alıyor 13 bin TL’ye Menemen Belediyespor’a kiraya veriyor. Hemen ertesi gün başka bir şirkete 300 Bin TL’ye kiraya veriyor. Tahir Şahin Menemen Belediyespor’u paravan şirket haline getirdiBen bunun tabi ki de hesabını soracağım" dedi. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2. Lig Kırmızı Grup'ta liderliğini koruyan Menemen Belediyespor’un tesislerinde çalışan 25 belediye personeli, tekrar çağrılarak belediyenin çeşitli birimlerinde görevlendirildi. 

Tahir Şahin ile aralarında soğuk rüzgarlar esen yeni başkan Serdar Aksoy ise çok sert açıklamalarda bulundu. İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabirine açıklamalarda bulunan Aksoy, eski başkan Tahir Şahin’in Menemen Belediyespor’u paravan şirket olarak kullandığını iddia etti.  

"Bunun rantını Menemen’in sırtından para kazanmış bir aile yiyor"


Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, Şahin’in futbol kulübünü rant için kullandığını öne sürerek, "Menemen Belediyesi’nin bir malını alıyor, 13 bin TL’ye Menemen Belediyespor’a kiraya veriyor. Hemen ertesi gün başka bir şirkete 300 bin TL’ye kiraya veriyor. Ben bunun tabiki de hesabını soracağım. Geri çekilen personel Menemen Belediyesi’nin personeli. Bu tesislerin; suyunu, elektriğini, mazotunu Menemen Belediyesi sağlıyor. Araçların da tamamı da Menemen Belediyesi’ne ait. Bunun sahibi de Tahir Şahin. Bunun rantını Menemen’in sırtından para kazanmış bir aile yiyor. Yok artık böyle bir yağma. Menemen Belediyespor şuan da paravan bir şirket olarak kullanılıyor" dedi.

HUKUKİ SÜREÇ BAŞLADI


Öte yandan, Menemen Belediyespor’un yıllardır üzerinden yönetildiği Menemenspor Kulübü Derneği’ni gerekli ilanları yapmadan ve sınır sayıda üye ile olağanüstü kongreye çağırdığı iddia edilen Şahin'in, kulübü Menemen Sportif A.Ş ismindeki bir şirkete devrettiği, bu geçişin yürütmesinin durdurulması için Menemen Belediyesi’nin hukuki süreç başlattığı öğrenildi. 

BASIN AÇIKLAMASI YARIN


Ayrıca Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, geçtiğimiz günlerde CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile bir görüşme gerçekleştirdi. Aksoy'un tüm bu yaşananlar hakkında Kılıçdaroğlu'na bilgi verdiği de öğrenildi. 

Konu ile ilgili Başkan Aksoy'un yarın saat 14:00'de İzmir basınıyla bir araya gelerek bir basın toplantısı düzenleyeceği de öğrenildi.YORUMLAR

  • 0 Yorum