Menemen'de Başkanların Menemenspor Çekişmesi Pankartlara Taşındı

Menemen'de eski belediye başkanı ile yeni belediye başkanı arasındaki yaşananlar pankartlara yansıdı.

Menemen'de Başkanların Menemenspor Çekişmesi Pankartlara Taşındı

Menemen'de eski belediye başkanı ile yeni belediye başkanı arasındaki yaşananlar pankartlara yansıdı.

Menemen'de Başkanların Menemenspor Çekişmesi Pankartlara Taşındı
20 Mayıs 2019 - 18:06

Menemen’de Başkanların Menemenspor Çekişmesi Pankartlara Taşındı

İzmir’in Menemen İlçesinde Chp’li  eski Belediye Başkanı Tahir Şahin, 31 Mart yerel seçimlerinde aday gösterilmemesi üzerine, aday olan Serdar Aksoy’a destek vermemiş ve Sonrasında yaşanan krizler giderek artmış TFF 2.lig’de şampiyon olan Menemenspor’un satılma iddialarına kadar devam gitmişti.
 
Menemenspor’un Onursal Başkanlığını yapan Tahir Şahin’e Menemen Belediyesinin gayrimenkulleri üzerinde ve Menemenspor üzerinde usulsüzlük yaptığı iddia edilmiş, Menemen’in gayrimenkullerini geri alacağız diye Başkan Aksoy tarafından pankartlar astırılmıştı.  Gelişmeler devam ederken Serdar Aksoy basın toplantısı düzenleyerek Eski Başkan Tahir Şahin’in hem belediye içerisinde hem de Menemenspor’un yönetiminde uygunsuz uygulamalar yaptığını açıklamıştı.
 
“Sattırmam diye tutturmuş”
Belediye Başkanı Serdar Aksoy, meydanlara astırttığı pankartlara Menemen Belediye Spor halkındır Sattırmam cümlelerini yazdırdı. Pankartların çoğalması üzerine Tahir Şahin’de Menemenspor’un yönetim binasına “ Sattırmam diye tutturmuş, satılan bir iğne yok, satılık 1 metre yerde yok”  ifadeleri geçen bir pankart astırdı. Gerginliklerin giderek artması üzerine Menemenspor kongre kararı almış, Tahir Şahin’inde aday olacağı duyurulmuştu. Edinilen bilgilere göre yaşanan bir diğer gelişme ise Serdar Aksoy’unda kongreye kendi adayını çıkartarak başkanlığı Tahir Şahin’den almak istemesi oldu.
 
“Arınma Dönemi “
Menemen Belediyesi Mayıs ayı olağan toplantısında Menemenspor gündeme gelmiş, Mülkiyeti Belediyeye ait olan gayrimenkullerin geri alınması kararı ve Mülkiyeti İzmir Valiliği Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne ait Menemen Çim Zeminli Futbol Sahasının Belediyeye tahsisinin görüşülmesi maddeleri de oy birliği ile mecliste kabul görmüştü.
 
Pankartlar üzerinden yaşanan gerginliğin ve gönderilen mesajların, kongreden çıkacak isimden sonrada devam edeceği şimdiden anlaşılıyor.
 


YORUMLAR

  • 0 Yorum