Menemen Belediyesi Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi

Menemen Belediyesi Meclis Toplantı Salonu´nda gerçekleştirilen toplantı 1 dakikalık saygı duruşu ile başladı. Gündem Menemen Belediyesi Taşınmazları ve Gölpark kapı isimleri oldu.

Menemen Belediyesi Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi

Menemen Belediyesi Meclis Toplantı Salonu´nda gerçekleştirilen toplantı 1 dakikalık saygı duruşu ile başladı. Gündem Menemen Belediyesi Taşınmazları ve Gölpark kapı isimleri oldu.

Menemen Belediyesi Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi
03 Mayıs 2019 - 12:20

Menemen Belediyesi Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi.

Menemen Belediyesi Meclis Toplantı Salonu´nda gerçekleştirilen toplantı 1 dakikalık saygı duruşu ile başladı. 
Geçmiş tutanak ve özetleri meclis üyelerine dağıtıldı ve görüş bildirmek isteyen olmadığı için oy birliği ile kabul edildi.

Gündem Maddelerinden bir tanesi olan; Emiralem de bulunan THY Meslek Yüksek Okulu’na kirada bulunduğu 1222,1223,1224,1225 parseller Belediye hizmet alanına dönüştürülmek istendi ve belediye meclisince görüşüldü. MHP Meclis Üyesi Bahadır İnanlı, alanın Emiralem’li vatandaşların kullanabileceği bir kamu alanına dönüştürülmesi veya Belediyemizin oluşturacağı, kadınlarımıza yönelik kurs merkezi gibi bu şekilde kamuya tahsis edilmesi konusunda görüşlerini bildirdi. Söze Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy devam ederek “ Söylediğiniz sözlere katılıyorum, burası belediye alanıdır ve eğitim alanı değildir.  Burası Menemen Belediyespor üzerine kiralanıyor sonrasında da eğitim kurumuna kiralanıyor” diyerek yapılan yanlışlığa dikkat çekti. Madde Meclisten oy birliği ile kabul edildi.


Uğur Mumcu Mahallesi Manisa asfaltı caddesi ile 1289 kesişiminde, yaya yolunun taşıt yoluna dönüştürülmesi ile ilgili daha önce alınan meclis kanunun iptal edilerek eski haline dönüştürülmesi maddesi görüşüldü.
Görüşmede MHP Meclis üyesi Bahadır İnanlı görüş bildirmek istediğini belirterek “özellikle Uğur Mumcu mahallesinin girişleri ve çıkışlarında yol değiştirerek uzun yol ile hastanenin oradan dönüşlerine sebep olduğu için orada bir ihtiyaç vardır. Eğer teknik olarak kazaya sebebiyet vermeyecek şekilde kavşak ve düzenleme yapılırsa biz oranın taşıt yolu olarak açılması görüşündeyiz “ dedi. Sonrasında Başkan Aksoy, Bahadır İnanlıya teşekkür ederek “ bir defa burada bir önceki mecliste alınan kararda eksiklik var. Karayollarından olur almadan yada bu yola izin vermeden açılması hukuki değil.  Bununla ilgili kara yolları ile yapılan yazışmalar sonucunda bu yola izin verilmiyor. Bu konuda ısrar etmemiz çözümsüzlüğe sebep olur, bizim alternatif bir güzergah belirlememiz lazım. Şuan arkadaşlarımız alternatif güzergah üzerinde çalışıyor, bu güzergahı işleme sokacağız. Aksi taktirde karayollarının red cevabına rağmen, karayollarının parsellerini bizimmiş gibi kullanıp açmamız durumunda hukuksuz işlem yapmış oluruz ve bunun üzerinde ısrar etmeninde çok bir anlamı yok “ dedi. 

Sonrasında söz alan Meclis Üyesi Yusuf Demircioğlu “ Uğur Mumcu mahallesinde oturan vatandaşların bu noktada bir talepleri söz konudur ve oradaki hayatı kolaylaştırmak adına meclisimizin böyle bir karar alması olumlu olacaktır. Merkez hükümet partisinin temsilcileri olarak karayolları ile alakalı görüşmelerde destek verebileceğimizi arz ederiz” dedi. Başkan Aksoy da “ Ak Parti gurubuna çok teşekkür ederim. Bu konu ile ilgili ivedi olarak gidip görüşebiliriz hatta randevuyu direk olarak birlikte de talep edebiliriz “ dedi. Sonrasında madde oylamaya sunuldu ve oy birliği ile kabul edildi.

Mülkiyeti Belediyeye ait olan gayrimenkullerin geri alınması kararı  ve Mülkiyeti İzmir Valiliği Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne ait Menemen Çim Zeminli Futbol Sahasının Belediyemizce tahsisinin görüşülmesi maddeleri de oy birliği ile mecliste kabul gördü.

MHP Meclis üyeleri olan Serkan İnceoğlu ve Bahadır İnanlı’nın yazılı önergesi Katip üyesince okundu.” Gölpark sosyal tesisi iki kapısına taktirlerinizce isimler verildiği öğrenilmiştir. Kamuya açık alanlarda toplumu ayrıştıracak bir takım hassasiyetleri olumsuz önde etkileyecek isimlerin tercih edilmesi Menemen genelinde olumsuz karşılanmış ve rahatsızlığa sebep olmuştur. Bu tür kararların belediye meclisinde tartışılarak ve kamu oyununda genel görüşü alınarak alınması ortak iradenin tezahürü olacaktır. Bu nedenle gölpark sosyal tesisi kapılarının isimlerinin değiştirilmesi meclis gündemine alınarak eğer isim verilmesine karar verilecek ise toplumun genelinde kabulü olabilecek isimlerinin belirlenmesine Milliyetçi Hareket Partisi adına yazılı önerge olarak sunuyoruz.” 

Önerge ile ilgi görüş bildirmek isteyen Ak Parti Meclis Üyesi Yusuf Demircioğlu, Bahadır Bey’in önergesine katıldıklarını ve böyle bir isime karar verildiğinde ya kamuoyu yoklaması yada mecliste görüşülmesi bizim içinde uygun yöntemdir dedi. Görüş bildirmek isten CHP Meclis üyesi Gürkan Develi “ iki isimde Türkiye toplumuna mal olmuş isimlerdir. Burada her şeyi topluma sormak için vaktimiz yoktu, bunu 5-6 ay erteleyip öyle yapabilirdik, öyle dahi olsa bu mahallelerde bu kararlar zaten çıkardı. Genel kabul gören bu insanlara yapılan bu tür itirazların karşılığının olmadığını düşünüyorum” dedi.

Gürkan Develi’den sonra söz alan Bahadır İnanlı “ biz bu konuyu tartışma haline getirecek veya meclisin gündemini gericek noktada değiliz, asla böyle bir amacımız yok. Konuyu gündeme getirirken siyasi parti görüşü olarak değil bu konuda Menemendeki tüm siyasi görüşlere sahip büyük bir çoğunluğun görüşü olarak  gündeme getirdiğimizi ifade etmek isterim. Siyasi anlamda bu konuya girecek olursak çok büyük tartışmalara sebep olabilir. Burda kişilerin veya verilen isimlerin üzerine söylenecek bir şey yok herkesin elinin altında internet var herkes interneti açabilir. Genel toplumun kanaati ilgili bir konuydu “ dedi. Başkan Aksoy’da verilmiş olan isim parka değil kapılara sembolik olarak verdiğini ifade etti ve ak parti Milletvekili Orhan Miroğlu’nun aradığını verilen isimler için teşekkür ettiğini söyledi. Ayrıca Orhan Miroğlu’nun Musa Anter ile ilgili olumlu düşüncelerinin toplum tarafından bilindiğini ifade etti.  Önerge oylara sunuldu ve MHP ve Ak Parti gurubu kabul etti, CHP gurubu kabul etmedi, İyi Parti gurubu çekimse kaldı. Oy çokluğu ile kabul edilmedi. İsimler Değiştirilmeyecek.

Son olarak işten çıkarılan işçiler ilgili konuşma gerçekleştiği esnada meclis üyelerine belge sunan Başkan Aksoy” futbol ile uğraşan arkadaşlarımız çok iyi bilirler ki Fenerbahçe’de bir futbolcu vardır Aygün, Aygün de bizim çalışanımız ve 28 marta işe alınmış” diyerek işe alımların fazlalığına ve alakasızlığına dikkat çekti. Bir sonraki toplantının 8 Mayıs 2019’da saat 17:00 yapılacağını ekledi ve oturumu kapattı.
 
 YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Özlem ÜSTÜN
  1 yıl önce
  Deniz Gezmiş 2 birşey demiyoruz ama Musa Anter'i tanımıyoruz. Serdar bey Asalıktaki halka jest yapmak istedi yaptı, yapmalıydı sonuçta bu politika. eleştirmek yerine yapıcı düşünmek gerekmektedir. Emiralemdeki yer sanırım çilek festivalinin olduğu yer. eğerki emiralem e bir faydası yoksa başka yerde açılsın okul o alanıda zaten dilek aksoy hanım mutlaka kadınlara yönelik sosyal bir yer haline getirir güveniyoruz. Menemen belediye spor ile ilgili bilgimiz yok çok fazla dedikodu söyleniyor. sadece ve sadece istediğimiz belediyenin parası belediyede kalsın. hiç maça gitmedik ama belki ailece gidebiliriz eğer ortam düzgünse ne den olmasın çocuklarımız sosyalleşsin. menemen beledi sporada serdar beyin gözü gibi bakacağına eminiz.
 • Veli ÇAYLAK
  1 yıl önce
  Menemende alınacak her karar meclisten geçecek hali yokk. Bld başkanının yetkileri dahili doğrultusunda karar verebilir. Unutmayın ki sembol olmak katil olmaktan, hırsız olmaktan çook daha zordur. Son derece doğru davasında sembol olmuş isimler emeği geçenlere teşekkürler.
 • menemen sevdalıları
  1 yıl önce
  yorumunuzu hangi düşüncelerle yaptınız ??? bizce verilen isimler tüm menemeni ilgilendirir sadece bir kısmı değil veli bey