Liseli Bora Davasında 2 Yıl Hapis Cezası Çıktı

İzmir'de 2 yıl önce yaşanan ve Liseli Bora Aşçılara çarparak ölümüne neden olan şahıs 2 Yıl 9 Ay 10 Gün Hapis cezasına çarptırıldı.

Liseli Bora Davasında 2 Yıl Hapis Cezası Çıktı
21 Mayıs 2019 - 23:20 - Güncelleme: 22 Mayıs 2019 - 01:20

                    İzmir'de evden çıkarak gitar kursuna giderken bir arabanın çarpması sonucu hayata gözlerini yuman Bora Aşçılar davası sonuçlandı. Sanık " 2 Yıl 9 Ay 10 Gün " hapse mahkum oldu. Karşıdan karşıya geçmeye çalışan Boraya çarpan ve sonrasında alköllü olduğu tespit edilen Mehmet Emrah Kurtoğlu tutuksuz yargılanmıştı. Sonrasında alköllü olması ve Boranın ailesinin avukatı aracılığıyla mahkeme süreci yeniden başlamıştı. Acılı aile sanığın kesinlikle suçlu olduğunu ve ceza alması gerektiğini istiyordu. O günden bu güne kadar yoğun bir mahkeme süreci yaşandı. Sonunda aileyi en azından sevindirecek bir karar çıktı.

                                " Bu Şekilde Yargılama Yapılamaz " 

Baba Rıfat Osman Aşçılar son duruşmada " Bu şekilde bir yargılama olamaz. Hakim Bey sizin arkanızda Adalet Devletin Temelidir yazıyor. Benim oğluma çarpan ve onun ölümüne neden olan kişi alkollü çıkıyor. Üstelik kaza anında elinde telefonla uğraştığı da belgeleniyor. Eğer cezalar verilmezse bu sorumsuz kişilerin yaptığı kazaların önüne nasıl geçilir. " Acılı baba mahkeme önünde çok sert ifadelerle şahsın ceza almasının gerektiğini kesin bir şekilde dile getirmişti. Öylede oldu.                                 " Alköllü Olan Şahıs Haois Cezası Aldı " 

Liseli Boranın ölümüne neden olan şahsın dikkatsiz olması ve kazadan önce elinde telefonla oynaması durumları da göz önüne alınarak " 2 Yıl 9 Ay 10 Gün " hapis cezasına çarptırıldı. Boranın ailesi en azından şahsın ceza almasından dolayı mutluluk duydu. Kederli baba da " Bu tip kazaların artık en aza indirilmesi için ağır cezaların olması gerekiyor " sözleriyle dikkatsizlik ve alköl konusunda vurgu yaptı. 


YORUMLAR

  • 0 Yorum