Kimse evinde üşümesin diye yardım geliyor! Devletten bu şartı sağlayan her aileye 2500 TL kış yardımı!

Eğer Gaziantep şehrinde ikamet ediyorsanız bu haber tam da size göre! Yardım detayları haberimizde.

Kimse evinde üşümesin diye yardım geliyor! Devletten bu şartı sağlayan her aileye 2500 TL kış yardımı!
20 Kasım 2023 - 21:19

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı duyurdu! Bu doğalgaz yardımı hem ihtiyaç sahiplerine hem de ülke ekonomisine katkı sağlamakta. Tüm detaylara haberimizi okuyarak ulaşabilirsiniz.

GAZİANTEP ŞEHRİNDE YAŞAYANLARA BAKANLIKTAN DOĞALGAZ YARDIMI

Promosyon kapsamında doğalgaz üretimine soğuk bölgelerde yaşamakta olan kişilere 2.500 lira, diğer bölgelerde ise 900 lira yardım desteği verilecek. Böylece ihtiyaç sahibi vatandaşların ısınma ihtiyaçlarını karşılamaları kolaylaşacak. Bu yardıma başvurabilmek için bazı koşullar bulunmaktadır:

T.C. vatandaşı olmak

Doğalgaz alt yapısı bulunan yerlerde oturmak

Oturduğunuz adrese kayıtlı olan bir doğalgaz aboneliği olmak

Bu yardıma gereksinim duymanız gerekmektedir. Doğalgaz desteğine ilişkin başvurular e-devlet aracılığıyla yapılabilecek. Başvuru yapabilmek için öncelikle e-devlet şifresi almanız gerekmektedir. Şifrenizi aldıktan sonra aşağıdaki adımları izleyerek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz:

Gaziantep Şehrinde Yaşayanlara Doğalgaz Yardımı

E-devlete girin.

"Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı" sekmesine tıklayın.

“Sosyal Yardım Başvurusu” hizmetini seçin.

Açılan sayfada gereken bilgileri girerek başvuruyu tamamlayınız.

Başvurular Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafınca değerlendirilecek. Başvuruları kabul edilen hak sahiplerinin ödemeleri PTT aracılığıyla hesaplarına yatırılacaktır. Ödemeden yararlananlar, PTT'ye bildirimde bulunarak faturalarından kesinti yaptırabilirler. Kronik rahatsızlıkları olan hastalar doğalgaz desteğine ek olarak %5 oranında ek ücret alabilecek. Bu desteği alabilmeniz için e-devlet üzerinden başvuru yaptığınızda önceden mevcut bir tıbbi rahatsızlığınızın bulunduğunu gösteren sağlık raporunu sisteme yüklemeniz gerekmektedir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum