İzmir Yanıyor, İnsanlar Çeşme'de Serinliyor

İzmir'de havalar mevsim normallerinin üzerine çıkarken, aşırı sıcaklardan bunalan insanlar ise Çeşmeye akın ediyor. Plajlar dolup taşıyor.

İzmir Yanıyor, İnsanlar Çeşme'de Serinliyor

İzmir'de havalar mevsim normallerinin üzerine çıkarken, aşırı sıcaklardan bunalan insanlar ise Çeşmeye akın ediyor. Plajlar dolup taşıyor.

İzmir Yanıyor, İnsanlar Çeşme'de Serinliyor
27 Haziran 2019 - 23:00

                       İzmir'de hava sıcaklığı mevsim normallerinin üzerine çıkarken, insanlar ise serinlemek için Çeşmeye akın ediyorlar. Çeşmede Plajlar dolup taşıyor. Her gün Çeşme dolup taşarken, insanlar ise sıcaklardan dolayı kaçacak yer arıyor. Sıcaklar etkisini gösterirken, tatil bölgelerine akın ediliyor. Çeşme bu yaz daha erken şekilde sezonu açtı. Sıcaklar ha geldi, ha geliyor derken, mevsim normallerinin üzerine çıkan sıcaklıklar nedeniyle bunaltıcı bir hava hakim oldu. Çeşme bölgesindeki plajlara kendini atanlar, burada yazın bir bakıma keyfini çıkarıyor. Geçtiğimiz günlerde yağmur çok fazla etkili olmuş, insanlar güneş yüzüne hasret kalmıştı. Ama şimdi, güneş kendini büyük oranda hissettirdi.

                                           42 Derece Sıcaklık Hakim

İzmir'de gündüz sıcaklığı 42 dereceye kadar çıkarken, işe gidenlerde sıcaktan dolayı bir hayli rahatsız oluyor. Çok bunaltıcı bir hava hakim olurken, neredeyse gölge bulmak imkansız bir hale geliyor. Durum bu şekilde olduğundan, çare ise Çeşmede oluyor. Çeşmenin soğuk sularına kendini atanlar,akşama kadar serinde dinlenmenin de keyfini çıkarmış oluyor. Okulu bitiren öğrencilerin de mekanı Çeşme, Geçtiğimiz yıllara oranla, bu yıl daha fazla bir rağbet var. Denizin keyfi ayrı çıkarken,serinlemek isteyenler ise havuzlara akın ediyor. Sıcaklıkların daha çok artması bekleniyor. Meteoroloji, mevsim normallerinin üzerinde bir havanın insanları beklendiğinin altını çizerek, bu konuda uyarılar yapıyor. 

                                                  Öğle Saatlerine Dikkat!

Özellikle öğle saatlerinde, dışarıda durmanın sağlık açısından olumsuz etkiler doğuracağı belirtiliyor. Sıcakların bu saatlerde etkisini çok şiddetli bir şekilde arttırarak, direkt beyne giden bir işlevi olacağının da önemine dikkat edilmekte. Çocuklar için bu saatler daha bir tehlike. Küçük çocukların öğle saatlerinde dışarıda kalmaması ve güneşten korunmak için sürekli " Şapka veya Şemsiye " alarak  dolaşmaları, onları güneşin zarar veren ışınlarında koruyabilir. Ailelerin buna dikkat etmeleri gerekiyor. Sıcaklar artış gösterirken, bunalan ve artık iyice tatili özleyenler Çeşmede kendilerini plajlara atıyorlar. YORUMLAR

  • 0 Yorum