Reklam

İzmir'de Terör Örgütlerine Yönelik Operasyon

İzmir'de bugün PKK örgütlerine bilgi sızdırmak, finansal destek olmak gibi suçlardan dolayı, 9 kişi gözaltına alındı.

İzmir'de Terör Örgütlerine Yönelik Operasyon

İzmir'de bugün PKK örgütlerine bilgi sızdırmak, finansal destek olmak gibi suçlardan dolayı, 9 kişi gözaltına alındı.

İzmir'de Terör Örgütlerine Yönelik Operasyon
27 Haziran 2019 - 21:35

                                İzmir'de, Emniyet birimleri tarafından yapılan operasyonlarda, 9 şüpheli gözaltına alındı. Terör örgütüne yardım etmek, bilgi sızdırmak ve ekonomik açıdan finansal destek vermek suçlarıyla yakalanan şahıslar, emniyete ifadeleri alınmak üzere götürüldüler. Bu kişilerin,diğer illerdeki kişilerle bağlantılı olarak çalıştıkları, her ilden toplanan bilgiler ve diğer destek ekipleriyle beraber bir araya geldikleri de öğrenildi. İzmir'in çeşitli ilçelerinde yapılan operasyonlarda, örgütle bire bir bağlantılı olan ve " PKK " adına İzmir merkezli olarak görev yapan 9 kişi tutuklandı. Şimdi, bu kişilerden alınacak bilgilerle beraber diğer bağlantılı olan şahıslara operasyon yapmak kaldı.

                                            PKK'ya Büyük Ölçüde Destek

İzmir'de yakalanan 9 kişinin kimlikleri şuanda belirlenmedi. PKK adına çalışmalarla yapmakla beraber, ayrıca ekonomik destek vermek içinde kaynak ürettikleri anlaşıldı. Polisler uzun süredir bu kişileri takip altına alarak, uzaktan izlemelerle takip altına aldı. Polislerin bu noktalara operasyon yapmak için karar vermesiyle beraber, yapılan operasyonlardan sonra 9 kişi kaçamadan gözaltına alındı. PKK'ya yönelik, önemli yerlerden bilgileri sızdırmanın yanında, diğer illerden kişilerle beraber bu işi beraber yürüttükleri ortaya çıktı. Herhangi bir eylem yapma planlarının olup olmadığı da araştırılıyor. İzmir veya diğer merkezlerde yapılması beklenen faaliyetlere karışmış olmaları da ortaya koyularak, bu kişilerin ifadelerinden sonra daha kapsamlı bazı operasyonların gelebileceği üzerinde duruluyor.

                                              Terör Örgütüne Parasal Destek

Edinilen bilgilere göre, yakalanan 9 kişinin önemli " Para " kaynağı oldukları da öğrenildi. Parasal gücü olan ve PKK örgütüne ekonomik bazı kaynakları direkt şekilde sağladıkları da belirtildi. Sadece İzmir'de değil, diğer illerden kişilerle destek çalışması yaparak, buradan toplanan paraların örgütlere dağıtıldığına yönelik detaylar Polisler tarafından ele geçirildi. Ayrıca, Terör örgütüne çok önemli bilgi dosyalarını ulaştırmak üzere oldukları ve daha öncede bu tip bilgi kaçırma işlerini düzenlendikleri öğrenildi. 


YORUMLAR

  • 0 Yorum