İzmir Şehidini Binlerce Kişiyle Uğurladı

İzmir Kiraz'da şehide son veda yapıldı. Hakkari'de beyin kanaması geçiren Emre Okan maalesef " Şehit " düştü ve son yolculuğuna bugün Kirazda uğurlandı...

İzmir Şehidini Binlerce Kişiyle Uğurladı
20 Mayıs 2019 - 19:00 - Güncelleme: 20 Mayıs 2019 - 19:14

İzmir Şehidini Binlerce Kişiyle Uğurladı              


Hakkari'de vatanı görevini yapmakta olan Topçu Er Emre Okan geçtiğimiz aylarda beyin kanaması geçirerek GATA hastanesine kaldırılmıştı. Burada tedavisine devam edilen Askerden kötü haber geldi. 40 gündür yoğun bakımda olan ve GATA'da tedavi altında olan Şehit Asker, tüm çabalara rağmen hayata döndürülemedi. Ankara'dan haber geldiğinde ise memleketi İzmir Kirazda bulunan yakınları zor anlar yaşadı. Hakkari'de askerlik yaparken ani bir şekilde beyin kanaması geçirildiği öğrenilmişti. Sonrasında ise Emre Okan için zorlu 40 başlamıştı. Ama bu süre onun için yeterli olmadı.

                                   

Kirazda Binlerce Kişi Şehidini Uğurladı

Şehidin naaşı ilk olarak baba evine getirildi. Burada dualar edildi ve sonrasında mahalle cami önüne getirilerek burada Cenaze namazı kılındı. Namaza binlerce kişi ve sevenleri katıldı. Aynı zamanda İzmir Valisi Erol Ayyıldız ve Ak Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar katıldılar. Babasına başsağlığı dileyerek belirli süre teselli verdiler. Sevenleri ise Şehitlerini son yolculuğuna göz yaşları ve dualarla beraber uğurladılar. Şehit için Saygı atışı da kabri başında yapıldı ve son kez dua edilerek ebedi yolculuğa uğurlandı.



Annesine Son Kez Tepki Vermiş

Şehidin annesinde yürek burkan bir haberde geldi. Şehit Emre Okan gözlerini yummadan saniyeler önde annesine gözleriyle işaret etitği ve ona tepki verdiği öğrenildi. Anne Asude Okan bu anları da gözyaşlarıyla beraber anlattı. Hep bir ağızdan " Vatan Sağolsun " ve tekbirlerle beraber İzmir şehidine dualarla beraber vedasını etti. 


YORUMLAR

  • 0 Yorum