Reklam

İzmir'de Geniş Kapsamlı FETÖ Operasyonu

İzmir'de bugün itibariyle geniş kapsamlı FETÖ operasyonu için düğmeye basıldı. Çok sayıda Emniyet ve Jandarma birimlerinin katıldığı operasyonda, 91 şüpheli göz altına alındı.

İzmir'de Geniş Kapsamlı FETÖ Operasyonu

İzmir'de bugün itibariyle geniş kapsamlı FETÖ operasyonu için düğmeye basıldı. Çok sayıda Emniyet ve Jandarma birimlerinin katıldığı operasyonda, 91 şüpheli göz altına alındı.

İzmir'de Geniş Kapsamlı FETÖ Operasyonu
18 Haziran 2019 - 22:00

                         İzmir'de bugün alınan kararla beraber, şüphelenen kişilere yönelik " FETÖ " operasyonu başlatıldı. Operasyona ise Emniyet Teşkilatı ve Jandarma birlikleri de katıldı. Önceden saptanan " 91 Kişi " ile ilgili alınan yakalama kararıyla beraber, eş zamanlı operasyonlar düzenlendi. Farklı ilçelerde koşullanan şüpheliler, ansızın yapılan operasyonlar sonucunda bir yere kaçamadılar. Aralanan çok sayıda askeri mensubu olan " Albay, Yarbay ve Pilot " olan kişilere göze çarptı. " Bylock " kullanımıyla beraber, aralarında farklı yerlerden haberleşme yaptıkları bilgisi  takibe alınmıştı. Gelen ihbar ve özel bilgileri değerlendirmeye alan Emniyet birimi, kısa sürede özel bir operasyon hazırladı.

                                    Büfelerden Kontörlü Hatlarla Görüşme Yapmışlar

İzmir ve çevresindeki bazı büfelerde bulunan kontörlü telefonlar üzerinden, bir birlerini aradıkları ve bu şekilde iletişim başlattıkları göze çarptı. Büfelerden yapılan görüşmelerle beraber, " Bylock " kullandıkları da tespit edildi. İzmir merkezli olarak, 30 İlde yapılan eş zamanlı operasyonlarla beraber, toplam 91 şüpheli göz altına alındı. Göz altına alınanlar arasında " TSK " üyesi çok sayıda insanın olması dikkat çekti. " Albay,Yarbay ve Hava Kuvvetlerine bağlı Pilotların " olduğu şüpheliler, sorgulanmak üzere Emniyete götürüldüler. Daha önce yaptıkları görüşmelerin yanı sıra, örgüte yönelik hangi amaçlarla hizmet ettikleri de araştırılarak, tüm deliller Savcılıkta toplanacak.

                                   Askeriye Mensubu Çok Sayıda Göz Altı

TSK üyesi olan, FETÖ örgütüyle direkt olarak bağlantı kurarak, Bylock ve kontörlü telefonlar üzerinde iletişim kuran 91 kişi bugün yapılan operasyonla göz altına alındı. Şimdi ise, arkalarındaki deşifreler çözülmeye devam ediliyor. İfadeleri çok geniş kapsamlı alınacak. Alınan ifadelerden sonra, Savcılık tüm delilleri birleştirerek Mahkemeye sunacak. Bu süreç içinde, yapılan görüşmelerle beraber, FETÖ ağına hangi amaçlarla yardım ve bilgi sızdırdıklarına yönelik detaylarda açığa çıkacak. Ayrıca, kendileriyle diğer İllerden görüşme yapanlar varsa, onların FETÖ ağıyla olan bağlantıları araştırılarak, bağlantılı oldukları kişiler açığa çıkarılacak. 


YORUMLAR

  • 0 Yorum