İzmir'de Dolu ve Yağmur Etkisini Akşam Saatlerinde Gösterdi

İzmir'de akşam saatlerine başlayan yağmur ve dolu yağışı,etkisini genel olarak etkili bir şekilde gösterdi. İnsanlar yağmurdan kaçmak için büyük bir mücadele verdi.

İzmir'de Dolu ve Yağmur Etkisini Akşam Saatlerinde Gösterdi
18 Haziran 2019 - 21:26 - Güncelleme: 18 Haziran 2019 - 21:37

                 İzmir'de akşam saatlerinde başlayan yağmur, sonrasında doluya çevirdi. Çok şiddetli şekilde yağan dolu,sokaktaki insanları ansızın yakaladı. O sırada evlerine veya gezmeye diyerek sokağa çıkan vatandaş,bir anda yağmura yakalandı. Yağmur ise etkisini doluya bıraktı. İri tanesli dolu yağışı İzmir'de etkili olurken,trafik akışı ise bir süre durmak zorunda kaldı. Sokaklarda sular sel haline gelirken, esnaflar ise dükkanlarının kepenklerini hemen indirdiler. Bazı dar caddelerde ise, yağmur suları evlere doğru yöneldi. Bazı vatandaşlar bu anları kameralara çektiler.

                                  Yağmur Suyuyla Banya Yaptı

Yağmur etkisini giderek arttırırken, bu sırada evinin kapısının önüne çıkan bir çocuk,eline aldığı şampuanla kafasını yıkadı ve bir süre banyo yaptı. Bu anları görenler ise, hemen cep telefonlarına çekerek sosyal medya hesaplarında paylaştılar. Yağmur ve dolu zaman zaman etkili olmaya devam ediyor. Meteoroloji ise bu konuda vatandaşı uyarıyor. Yağmura yakalanmamak için ise tedbirli olmada fayda var. Gerekli olmadığı sürece, dışarıya çıkmamak ve özellikle çocukların akşam saatlerinde evde durmaları konusunda uyarıldılar. Yağmurun yarında devam etmesi bekleniyor.Yağmurla beraber yağan dolu, bazı noktalarda arabaların camlarında izler bıraktı. Vatandaşlar daha fazla zarar vermemesi içinde araçlarını koruma altına aldılar. Akşam ve gece saatlerinde yağmurla beraber dolu yağışı da gelebilir. İzmir'de bazı alanları su basarken, belediye ekipleride vatandaşların mağdur olmaması için çalışma başlattılar. Oradaki vatandaşlarında yardımıyla beraber,su basan evlerdeki insanlar mağdur olmadan, ortak çözümler üretildi. 


YORUMLAR

  • 0 Yorum