Reklam
Reklam

İzmir'de Arabalar Toz İçinde Kaldı

Dün Meteoroloji tarafından uyarı yapılmıştı. Ege Bölgesinde etkili olacak olan " Toz Bulutları " bugün yağmurla beraber araçları çamur içinde bıraktı.

İzmir'de Arabalar Toz İçinde Kaldı
23 Mayıs 2019 - 20:30 - Güncelleme: 24 Mayıs 2019 - 02:55

              Meteoroloji tarafından " Kuzey Afrika " kaynaklı olan toz bulutlarının Ege Bölgesinde etkili olması beklendiği açıklanmıştı. Bugün ise yağmurla beraber adeta çamur yağdı. Arabalar ise toz ve çamur içinde kaldı. Çok uzun süre etkili olmasada, kısa zamanda yağmurla beraber çamur haline dönüştü ve buda arabaların çamur içinde kalmasına neden oldu. Toz yüzünden görüş mesafeleri de daraldı ve insanlar belirli noktalarda gözlerini dahi açamadı. Arabalar ise durarak tozun ortadan kalkmasını bekledi.

                                            " Oto Yıkamacılar Araçlarla Doldu " 

İzmir'de etkisini kısa sürede gösteren " Toz Bulutları " baya bir aracında kirlenmesini sağladı. Oto yıkamacıların önü ise araç kuyruklarıyla doldu taştı. Yağmurla beraberde hızını arttırmakla beraber, rüzgarın savurduğu toz kümeleri giderek sertleşti. Görüş mesafelerinde ise sıkıntılar oluşurken, insanlar dışarıya çıkamaladılar. Araçlar ise bazı kısımlarda adeta çamur içinden çıkmış gibi oldu. 

                                            " Meteoroloji Bir Açıklama Henüz Yapmadı " 

Bugün yaşanan olaydan sonra Meteoroloji net bir açıklama yapmadı. Ancak İzmir ve çevresinde şuanda bir oluşum yok gibi. Kuzey Afrika bölgesinden gelmesinden dolayı yayılarak bölgeler arasında görülebileceği tahmin ediliyor. Yağmur etkili olsada toz bulutları şuanda yok. Gündüz yağmurun etkisiyle beraber göz gözü görmez bir haldeydi. Akşam saatlerinde ise rüzgarın da durduğu gözlemlendi. Yinede dikkatli olunmasında fayda var. Yağmurun yaşandığı bölgelerde insanlar araçlarını temizletme telajına başladılar. Üzeri toz ve çamur olan araçlar " Oto Yıkamacılara " müracaat etti. 

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum