Reklam

" Gönülden Gönüle Sevgi " Etkinliği İzmir'de Düzenlendi

İzmir Elazığ Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından, bu yıl " Gönülden Gönüle, Sevgi İle El Ele " etkinliği düzenlendi.

" Gönülden Gönüle Sevgi " Etkinliği İzmir'de Düzenlendi

İzmir Elazığ Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından, bu yıl " Gönülden Gönüle, Sevgi İle El Ele " etkinliği düzenlendi.

Editor: Erdem Gök
23 Haziran 2019 - 03:00

                        Farklı bir dernek anlayışı içinde, her yıl çeşitli faaliyetler içinde olan " İzmir Elazığ Kültür ve Dayanışma Derneği, " bul yılda farkını ortaya koydu. Ortaklaşa alınan kararla, Anadolu'nun bitmeyen geleneklerini yansıtmak adına, " Gönülden Gönüle, Sevgi İle El Ele " etkinliği yapılmasına karar verildi. Geleneksel olarak, Anadolu'nun çeşitli yörelerine dair oyunlar sergilenerek, Sanatsal anlamda insanların aynı sevgi dilini konuştukları mesajı verildi. Yapılan etkinliğe katılanlar, ortamın sıcaklığına karşı çok mutlu olduklarını dile getirerek ayrıldılar.
                                              Yöresel Türküler Seslendirildi
Elazığ ve Balkan kültürlerine ait olan sanatsal faaliyetler yapıldı. Etkinlike yöresel Türküler seslendirilerek, Balkon Folklor oyunlarına yer verildi. Balkan kültüründen doğan ve yöresel anlamda tadı ayrı bir anlam ifade eden eserlere yer verildi. İnsanların çok sevdiği ve izlemekten büyük keyif aldıkları bazı oyunlar sahne alırken, Yöresel Türkülerde dinleyenleri adeta mest etti. İzmir Valisi Erol Ayyıldız da oradaydı. Vali Ayyıldız, sergilenen gösterileri büyük merakla takip ederek, bu tarz yapılan dernek çalışmaların çok olumlu olabileceğinin altını çizdi.

İzmir Valisi Erol Ayyıldız, " Anadolu ve Rumeli bizim değerimiz. Bu değeri ve birlikteliğimizi bozmaya kimsenin gücü yetmez. Daha doğrusu bu yapanlara kesin şekilde izin verilmemelidir. Bu tarz Sivil Toplum Kuruluşları,farklı yörelerden insanları birleştirme ve beraber ortak değerlere sahip çıkma adına önemi yüksektir. " Etkinlikler gün içerisinde devam ederken,yöresel birçok Türkü ve bu yörelere ait olan oyunlarda sergilenerek,insanların keyif almaları sağlandı. 


YORUMLAR

  • 0 Yorum