Reklam

Kemalpaşa'da 48. Kiraz Festivali Düzenlendi

İzmir'in Kemalpaşa ilçesinde düzenlenen festivalde, vatandaşlar eğlenirken kiraz üreticileri yarıştı.

Kemalpaşa'da 48. Kiraz Festivali Düzenlendi

İzmir'in Kemalpaşa ilçesinde düzenlenen festivalde, vatandaşlar eğlenirken kiraz üreticileri yarıştı.

Kemalpaşa'da 48. Kiraz Festivali Düzenlendi
17 Haziran 2019 - 16:53

İzmir'in Kemalpaşa ilçesinde 48'incisi düzenlenen Kiraz Festivali bu yıl yağmur altında yapıldı.

Altın kiraz Kültür ve sanat festivali adı altında her yıl düzenlenen festival Kemalpaşa'nın Dere mesire alanında gerçekleştirildi. İzmir ve ege bölgesinden bir çok vatandaş ücretsiz olarak düzenlenen festivalde Mehmet Erdem ve Merve Özbey ve Ayaz Toprak'ın konseriyle coştu. Festival de ayrıca yılın en iyi kiraz üreticisi de seçildi.

Her yıl düzenli olarak kiraz festivali Kemalpaşa belediyesi tarafından organize edilir. Festivale Kemalpaşa Belediye Başkanı CHP'li Rıdvan Karakayalı, İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Hasan Ali Oray, CHP Kemalpaşa İlçe Başkanı Mehmet Ayçil, İYİ Parti Kemalpaşa İlçe Başkanı Coşkun Dinçer, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in eşi Neptün Soyer ile vatandaşlar katıldı. Festival Dere mesire alanında Atatürk'e saygı duruşu ve istiklal marşı okunmasının ardından başladı. Belediye başkanı Rıdvan Karakayalı, Kemalpaşa kirazının ve ilçenin tanıtımına büyük katkı yapan festival açılışında yaptığı konuşmada " Kemalapaşa ilçesi sanayi ve tarım olarak göz ilçelerden bir tanesi. Bugün burada festivale katılan başta vatandaşlarımız olmak üzere herkese çok büyük teşekkürler ediyorum. Festivali düzenlemede ki amacımızın, Kemalpaşa kirazının hak ettiği değeri bulmasıdır. Bizim ürettiğimiz kiraz, dünyanın en iyi kirazlarından bir tanesidir. Festivalin düzenlenmesindeki amaçlardan bir tanesidi de kirazımızın tanıtımını yaparak, üretcilerimize destek olmaktır. Kısa süre içerisinde kiraz işleme tesisinin açmak istiyoruz. Bu tesisin açılmasıyla birlikte üreticimiz mağdur olmayacak ve ürünlerini kolay bir şekilde satabilecektir" dedi. 
Festival kapsamında en iyi kiraz üreticisi yarışması düzenlendi. Yarışma sonucunda dereceye giren üreticilere plaket ve çeşitli hediyeler verildi. Ödül töreninin ardından Kemalpaşalı vatandaşlar Mehmet Erdem, Merve Özbey konseriyle coştu. Konser sırasında yağan yağmur vatandaşların eğlenmesine engel olamadı. Kemalpaşa belediyesi yağmur nedeniyle vatandaşlara ücretsiz olarak şemsiye dağıttı. festival Erzurumlu Ayaz Toprak konseri ile son buldu.


YORUMLAR

  • 1 Yorum