Reklam
Reklam

ÇGD İzmir Temsilciliğine Gazeteci Mustafa Akbaş Dönemi

Gazeteci Mustafa Akbaş, Çağdaş Gazeteciler Derneği İzmir Temsilcisi olarak atanmıştır.

ÇGD İzmir Temsilciliğine Gazeteci Mustafa Akbaş Dönemi
01 Temmuz 2019 - 11:38

Demokrasinin en temel kurumu olan, bütün öteki özgürlüklere kaynaklık eden düşünceyi ifade ve basın özgürlüğünün Türkiye'de tam olarak gerçekleşmesi, haber alma hakkının hiçbir baskı ve sınırlama olmaksızın kullanılabilmesi, gazetecilerin mesleki hak ve çıkarlarının korunup geliştirilmesi ve bu yönde sendikal örgütlenmenin güçlendirilmesi için 41 yıldır çalışmalar yürüten Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) olarak, yıllardır eksik kalan İzmir başta olmak üzere Ege Bölgesi’ndeki örgütlenmemize yönelik önemli bir adım atmış bulunmaktayız. Üyelerimizden, tecrübeli gazeteci Mustafa  Akbaş, son yönetim kurulumuzda alınan kararla ÇGD İzmir Temsilcisi olarak atanmıştır. ÇGD'nin gelecek dönemde Ege ve özellikle İzmir'deki gazetecilerle dayanışmayı yükseltmek adına atacağı adımlarda önemli bir rol üstlenecek olan Mustafa Akbaş'ı kutlar, yeni görevinde başarılar dileriz.4 Büyük Kentte Gazetecilik Tecrübesi

1978 yılında Ankara'da doğan Mustafa Akbaş, Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunudur. Mesleğe 2000 yılında Ankara'da ANKA Haber Ajansı'nda politika ve ekonomi muhabiri olarak başlayan Akbaş, 2005-2008 yılları arasında Antalya'da DHA’nın Akdeniz Bölge Haber Şefliği'ni, 2008-2011 yılları arasında da İzmir'de DHA'nın Ege Bölge Haber Şefliği görevlerini üstlenmiştir.

DHA'daki 6 yıllık deneyiminin ardından 2011 yılında Turkuvaz Grubu'na transfer olan Mustafa Akbaş, yine İzmir'de Yeni Asır Gazetesi'nin Bölge Haber Müdür Yardımcılığı görevini yürütmüştür. Akbaş, 2015 yılında İstanbul'a geçerek Sabah Gazetesi'nin Haber Merkezi'nde haber editörü olarak görev yapmıştır.

2016 yılında televizyonculuğa adım atan Mustafa Akbaş, yaklaşık 1 yıl, 360 TV'de bir realty programın istihbarat şefliği görevini yürütmüştür. Ardından ani bir kararla tekrar İzmir'e dönen Akbaş, Ajans Press firmasının Ege Bölge Müdürlüğü'nü üstlenmiştir. Mustafa Akbaş, halen kendi kurduğu Son Kale İzmir internet sitesi ve gazetesinde gazetecilik faaliyetlerini sürdürmektedir.

 

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum