Reklam
Reklam

Çeşme'de 58 Kaçak Göçmen Yakalandı

İzmir'in Çeşme ilçeside iki şişme botla Yunanistan'un Sakız Adası'na geçmeye çalışan 58 göçmen, SAhil güvenlik ekipleri tarafından yakalandı.

Çeşme'de 58 Kaçak Göçmen Yakalandı
29 Temmuz 2019 - 20:40 - Güncelleme: 01 Ağustos 2019 - 03:10

Alınan bilgiye göre, Çeşme açıklarında rutin devriye yapan, sahil güvenlik komutanlığına ait, sahil güvenlik botu, Ildır körfezi ve Karaabdullah Burnu açıklarında sabah karşı iki şişme bot tespit etti. Botları durduran ekipler şişme bottaki Yemen, Suriye, Filistin ve Somali vatandaşı 58 göçmeni yakaladı. Kaçak yollardan Yunanistan'a geçmeye çalışan göçmenler sahil güvenlik botuna alınarak Çeşme iskelesine getirildi. 

Çeşme iskelesindeki çadıra alınan göçmelerin arasındaki Yemenli 2 aylık bebek, en küçük umut yolcusu olarak kayıtlara geçti. İki çocuğu bulunan bir babanın ise, çocuklarının olası bir bot batması durumunda boğulmasını engellemek için can yeleği şişirmeye çalışması dikkatlerden kaçmadı. 

İskeledeki işlemlerinin ardından göçmenlere Uluslararası Göç Örgütü temsilcileri tarafından erzak paketleri dağıtıldı. Otobüsle ilçe Jandarma Komutanlığına götürülen göçmenlerin kayıt işlemlerinin ardından İzmir Göç İdaresi Müdürlüğüne sevk edilecekleri öğrenildi.

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum