Torbalı Belediyesi Önünde Eylem

Torbalı Belediye Başkanının oğlunu, Belediyeye ait bir şirkete genel müdür yardımcısı atamasının ardından yaklaşık 400 kişi belediye önünde eylem yaptı.

Torbalı Belediyesi Önünde Eylem
29 Temmuz 2019 - 20:03

Bugün öğle saatlerinde Torbalı belediyesi önünde toplanan yaklaşık 400 kişilik bir grup, belediye önünde eylem yaptı. Basın açıklamasıyla başlayan eylemlerde, belediye önüne konulan barkovizyondan, Kemal Kılıçdaroğlu'nun 31 Mart yerel seçimlerinden önce hiç bir işçiyi işten çıkarmayacağına dair yaptığı açıklamalar izletildi. Ardından Torbalı Belediyesinde işten çıkarılan işçiler, Belediye başkanı İsmail Uygur aleyhinde slogan attılar. Belediye önünde işten çıkarılan bazı kişiler göz yaşlarını tutamadı.
İşçiler, açıkları dövizlerle Belediye Başkanı İsmail Uygur'un oğlu Efe Uygur'u işe almasını protesto ettiler.

Oğlunu 7 bin maaş ile almıştı

Hafta sonu İzmir Torbalı Belediye başkanı İsmail Uygur'un, Belediyeye ait bir şirkete oğlunu 7 bin lira maaş ile genel müdür yardımcısı olarak atadığı sosyal medyada duyuldu. Kısa süre içerisinde çok büyük tepkiler gelince, İsmail Uygur ilk olarak "Güvenebileceğim Kimse Yoktu" açıklamasını yaptı. Ancak Torbalı'da yaşayan vatandaşların "200 bin kişilik Torbalı'da hiç mi güvenecek kişi yoktu. Madem vatandaşlara güvenmiyordun neden belediye başkanı oldun" tepkilerinin ardından, İsmail Uygur, oğlunu görevden aldığını açıkladı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum