Reklam

Çeşme Açıklarında 47 Kaçak Son Anda Yakalandı

Çeşme açıklarından yurt dışına geçiş yapmak isteyen 47 Suriye asıllı kişi, son anda yakalandı.

Çeşme Açıklarında 47 Kaçak Son Anda Yakalandı

Çeşme açıklarından yurt dışına geçiş yapmak isteyen 47 Suriye asıllı kişi, son anda yakalandı.

Çeşme Açıklarında 47 Kaçak Son Anda Yakalandı
24 Mayıs 2019 - 16:30

             Çeşme açıklarından başka ülkelere gitmek isteyen 47 kaçak yakalandı. Lastik botlarla deniz üzerinden geçiş yapmak isteyenler, " Sahil Güvenlik " tarafından fark edildi. Planlı bir şekilde hareket eden ve önceden kendilerine yardım aldıkları da belli olan 47 kişi, Sahil Güvenlik ekiplerinin titiz çalışması sonucunda yakayı ele verdiler. Suriye asıllı oldukları ortaya çıktı. Kendi başlarına hareket edemeyeceklerini düşünen ekipler, hemen çevrede araştırma yapmaya başladı. 
                               " Lastik Botla Kaçmaya Çalıştılar " 
Kendileri için önceden hazırlanan lastik botlarla kıyıdan geçerek, sonrasında kendilerine bir rota belirleyecekleri anlaşıldı. " 11 Erkek, 11 Kadın,25 Çocuk " olan suriye asıllı kaçaklar, sorgulanmak üzere emniyete teslim edildiler. Bu kaçış için kimlerden veya hangi kişilerden nasıl bir yardım aldıkları da araştırılarak, bunun sonucundab bir neticeye varılacak.

Sahil Güvenlik Komutanlığı işin peşini bırakmıyor. Kaçakların yakalanmasının ardından, bölgede bu işe kalkışan yada yardımcı olanların da izini sürüyor. Kaçaklardan alınacak olan bilgiler ışığında bu tip kaçakcılık işi yapanların peşine düşülmüş olacak. Hangi ülkeye gidecekleri konusunda bilgi edinemedik. " İl Göç İdaresi Müdürlüğüne " teslim edilen kişilerin, kimlik ve detaylı bilgileri de burada öğrenilecek. Çeşme bölgesinde bunların dışında başka kaçak kişilerin durumu da araştırılmaya alındı. Bölgede bu tarz bot temin eden kişilerde araştırılıyor. 47 Kaçak kişinden gelen raporlar doğrultusunda işin aslı anlaşılarak, bir sonuca varılacak.


YORUMLAR

  • 0 Yorum