Reklam

Tunç Soyer Vatandaşlarla Çöp Topladı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir'in tarihi semti Kadifekale'de temizlik çalışmalarına katıldı.

Tunç Soyer Vatandaşlarla Çöp Topladı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir'in tarihi semti Kadifekale'de temizlik çalışmalarına katıldı.

Tunç Soyer Vatandaşlarla Çöp Topladı
Editor: Uğur Şanlı
30 Haziran 2019 - 22:35

Tunç Soyer ile birlikte Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Kadifekale'de sakinleri, muhtarlar ve İzmir'in pek çok bölgesinden gelen vatandaşlar temizlik çalışmalarına katıldı. Sabah ilk olarak temizlik görevliler, Başkan Tunç Soyer ve vatandaşlar çay içerek biraz sohbet etti.

İzmir'in en önemli semtlerinden bir tanesi olan Kadifekale'yi kalkıdırmak için yapılacak olan projeler hakkında vatandaşlarla konuşan Soyer, bölgede oturan kadınların kendi mahallelerini temizlemek için istihdam edileceği müjdesini verdi. Soyer ayrıca semtte açılacak olan pazarda, mahallede oturan kadınların evde yaptıkları midyeleri satacakları bir restoran açılacağını söyledi.

Kadifekale'de bulunan 23 mahallenin tamamında temizlik yapılacağını söyleyen Soyer " Bugün burada temizlik seferberliğinin startını hep birlikte vermiş bulunuyoruz. Bundan böyle belediye görevlilerimiz, vatandaşlarımız ve biz tüm mahalleleri temizleyeceğiz. Kadıfekale pırıl pırıl bir yer olacak. Buraya gelen yerli yabancı turistlerin dikkatini ilk olarak temizlik çekecek." Dedi. Belediye Başkanı Soyer, ve Konak Belediye başkanı Abdül Batur birlikle birer çöp torbası alarak temizlik çalışmalarına katıldı. 
 

İzmir Tertermiz Bir şehir olacak

Kadifekale'nin cazibesini ortaya çıkarıp tüm dünyaya örnek bir yer haline getirmek istediklerini belirten Soyer sözlerine İzmir evimiz. İzmir’in sokakları evimizin koridoru. İzmir’in parkları evimizin balkonu. Nasıl evimizi temiz tutuyorsak, kentimizi de temiz tutacağız. Bütün İzmir’i pırıl pırıl yapacağız. Temizlik seferberliğimize Kadifekale’den başladık. Bu bölgeyi tertemiz yapıp, canlandırıp bütün İzmirli’yi davet edeceğiz" diyerek devam etti.
 

Muhtardan Soyer'e Teşekkür


Kadıfekale, Kosova Mahallesi muhtarı Reşit Gezginci, Başkan Soyer'e hitaben " 50 yıldan fazla bir zamandır burada yaşıyorum. Kadıfekale için başkanın yaptıkları çok önemli. Buraya gelen İzmirliler rahat rahat gezebilmeleri için başkan elinden gelen her şeyi yapıyor. Bu kadar duyarlı bir başkanımız olduğu için çok şanslıyız" Dedi.YORUMLAR

  • 0 Yorum