Kemal Kılıçdaroğlu'ndan flaş açıklama! CHP'nin Ankara adayı belli oldu!

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Ankara için açıklamada bulundu. Kılıçdaroğlu açıklaması nedir? Tüm detaylar haberimizde.

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan flaş açıklama! CHP'nin Ankara adayı belli oldu!
13 Eylül 2023 - 13:42

Kılıçdaroğlu, Ankara Büyükşehir Belediye başkanını açıkladı. Ankara Büyükşehir Belediye başkanı kimdir? Merak edilen detaylar haberimizde.

ANKARA ADAYI BELİRENDİ!

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Mansur Bey bizim Büyükşehir Belediye başkanımız, adayımızdır." açıklamasında bulundu.Mansur Yavaş

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, partinin 100. yıl etkinlikleri dahilinde "Cumhuriyet Halk Partisi 100. Yıl Ormanı"nın açılış törenine katıldı. Açılış törenine Kılıçdaroğlu ile Ankara Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, milletvekilleri, parti kongre üyeleri ve partililer katıldı. Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu: "Bugün partimizin kuruluşunun 100. yılı. 100 yıllık bir çınar ağacı. Ama bu çınar sürekli filizleniyor, büyüyor. O yüzden bugün ağaç dikmenin, 1.923 ağaç dikmenin çok değerli olduğunu düşünmekteyim. Hep birlikte sulayacağız. İlerleyen zamanlarda bu ağaçların sayısı daha da artacak. Saraçoğlu ilçesinde yaşadığım dönemde arkasında yeşil alan vardı. Bahar geldiği an bir ağacın pembe renkleri orada çiçekler açıyor. Her bahar o ağacın yeşerip çiçek açmasını bekliyorum. Kentleşme güzeldir. Milyonlarca insanın şehirlerde yaşaması bir yere kadar doğal sayılabilmektedir. Ama o ağacın yeşillenmesini ve çiçek açmasını bekliyorum. Orada yaşayanların yeşilliklere, parklara, ağaçlara ihtiyaçları vardır. Yani bu ihtiyaçların karşılanması gerekiyor. Şehir rant yaratıyor. Ama o kârlar halka ait olmalı. Yani halk faydalanmalı. "Eminim ki ne dikilecek?" Burada 1923 ağaç bölgeye ve Ankara'ya güzel bir hava katacak” dedi.

Kılıçdaroğlu, Cumhuriye Halk Partisi'nin Türkiye için önemli olduğuna dikkat çekerek, şöyle konuştu: "Nedeni şu; ülkeyi kurduğumuzda kumaş üretecek fabrikalarımız bile yoktu. Cumhuriyeti kurduğumuzda ayakkabı üretecek fabrikalarımız dahi bulunmamaktaydı. Cumhuriyeti kurduğumuzda ayakkabı üretecek fabrikalarımız yoktu, uçak yoktu, her şey dışarıdan getiriliyordu, Türkiye büyüdü, gelişti, eğitim verdi, ormanlaştırdı, güçlü bir ülke oldu, Osmanlı'nın borçlarını ödedi . O Cumhuriyet Halk Partisi'ydi. Yani kimseyi ötekileştirmedi. Herkesin okumasını istedi. Zaten kadınların okula gitmesi imkansızdı. Zaten kızların da okula gitmesi imkansızdı. Okul. Günümüzde her ebeveyn, kızının okumasını istiyor. Kızlar okula gidiyor. Yani "Cumhuriyet", "Cumhuriyetçi Halk Partisi" anlamına geliyor. "Cumhuriyetçi Halk Partisi", "Türkiye" anlamına geliyor. Bizim bunu böyle görmemiz gerekmektedir. Türkiye'nin büyümesi ve gelişmesi için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Tabii ki demokratik standartlar dahilinde. Bir ülkenin büyümesinin ve kalkınmasının temel nedeni ve temel kavramı aynı zamanda halktan alınan vergilerdir. ülkeye karşı sorumludurlar. Kılıçdaroğlu, konuşmasının ardından ormana ağaç dikti.''

CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, TSK'ne yönelik suçlamalarını nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusuna yanıt olarak, "Türk Silahlı Kuvvetleri'ni hedef almayı hiçbir zaman doğru bulmayacağız." Kurumsal olarak güçleniyoruz” dedi.

Kılıçdaroğlu bir muhabire, "Mansur Yavaş, 'Adaylığım bugün ve yarın açıklanacak' dedi;" "Ama henüz resmi açıklamanızı duymadık" diye yanıt verdi, "Mansur Bey bizim belediye başkanımız ve adayımızdır."

Mansur Yavaş, adaylığıyla ilgili olarak şunları söyledi: "Biz kendimize güvenmekteyiz. Açık ara bir oy farkıyla seçilebileceğimize inanıyoruz. 4,5 yıldır görev yapıyoruz. Farklı bir belediyecilik anlayışı ortaya koymuş bulunmaktayız. Yolsuzluklara karşıyız. Biz sadece Ankara halkının ihtiyaçlarını karşılıyoruz ve israf etmiyoruz. Bu şekilde korumaya ve ilerlemeye devam edeceğiz" açıklamasında bulundu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum