Reklam
Reklam
Reklam

Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin Oldu

Merhum başkan İsmail Uygur’un vefatının ardından Torbalı’nın yeni belediye başkanının belirlenmesi için İzmir Valiliği’nin çağrısıyla belediye meclis üyeleri bir araya geldi. CHP’nin adayı Mithat Tekin olurken Cumhur İttifakı Grubu’nun adayı Özgür Erman Çağlar oldu Üç turda yapılan oylamanın ilk iki turunda CHP fire verirken salt çoğunluğun arandığı üçüncü turda seçimi CHP adayı Mithat Tekin kazandı. Cumhur İttifakı Grubu adayı Özgür Erman Çağlar, oy kullanılan kabinde oyların telefonla çekildiğini iddia ederek seçimi mahkemeye taşıyacaklarını açıkladı.

Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin Oldu
27 Nisan 2021 - 16:43

Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin Oldu

Torbalı Belediyesi’nde merhum belediye başkanı İsmail Uygur’un yerine seçilecek isim bugün belediye meclisinde yapılacak seçimle belirleniyor.

İKİ ADAY ÇIKTI
CHP’nin 18, AK Parti’nin 10, MHP’nin 2, Deva Partisi’nin 1 üyesinin olduğu mecliste çoğunluğu elinde bulunduran CHP’nin adayı Mithat Tekin oldu. CHP’nin adayını belirlemesinin ardından Cumhur İttifakı da aday çıkarma kararı aldı. Cumhur İttifakı’nın Özgür Erman Çağlar’ın aday olarak çıkardı. Tek üyesi bulunan DEVA Partisi'nin ise CHP'nin adayını destekleyeceği açıklandı.

ÜÇ TURDA CHP'DEN FİRE, BAŞKAN MİTHAT TEKİN!
Oylama Torbalı Belediye Başkanvekili Özkan Yıldız'ın başkanlığında Belediye Meclis Salonu’nda başladı. Yapılan ilk turda Mithat Tekin 16 oy alırken Cumhur İttifakı adayı Özgür Erman Çağlar 15 oyda kaldı. Yapılan ikinci turda Mithat Tekin 17 oy alırken Cumhur İttifakı adayı Özgür Erman Çağlar 14 oyda kaldı.

Salt çoğunluğun arandığı üçüncü turda ise CHP adayı Mithat Tekin 17, AK Parti adayı Özgür Erman Çağlar 14 oy aldı. Başkanlığa Mithat Tekin seçildi.
 

İKİ PARTİDEN TORBALI ÇIKARMASI
CHP’nin milletvekilleri ile il yöneticilerinin tam kadro Torbalı’ya geldi. Genel Merkez’den de Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun’un da bizzat Torbalı’ya gelerek sürece dahil oldu.

Cumhur İttifakı Grubu da meclis toplantı salonunda yerini aldı. AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli ve MHP İzmir İl Başkan Veysel Şahin de oylama yapılacak salona geldi.

CHP CEPHESİNDE NELER YAŞANDI?
Diğer yandan bugün CHP’nin milletvekilleri ile il yöneticilerinin tam kadro Torbalı’ya geldi. Genel Merkez’den de Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun’un da bizzat Torbalı’ya gelerek sürece dahil oldu.

6 ayrı adayın çıktığı CHP Grubu kendi içerisinde son toplantı için bir araya geldi. Toplantının ardından aday Mithat Tekin resmen duyuruldu.


Reklam
Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum