Reklam
Reklam
Reklam

Soyer'den 'Menemen' yorumu: 'Ben AKP'li bir meclis üyesi olsaydım...'

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer katıldığı bir programda Menemen'de AKP'li Aydın Pehlivan’ın başkanvekili seçilmesine yönelik değerlendirmede bulundu.

Soyer'den 'Menemen' yorumu: 'Ben AKP'li bir meclis üyesi olsaydım...'
04 Mart 2021 - 17:56 - Güncelleme: 04 Mart 2021 - 17:58

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer katıldığı bir programda, Menemen’de Millet İttifakı'nın çoğunlukta olmasına karşın AK Parti'li Aydın Pehlivan’ın başkanvekili seçilmesinin şaşkınlığını yaşadığını söyledi. Başkan Soyer, "Meclis üyeleri nasıl böyle yaptı?” sorusuna ise, “Meclis üyelerinin belirleme iradesi kimdeyse ona bakmak lazım” ifadeleriyle cevap verdi.

'EĞER BEN AKP'Lİ BİR MECLİS ÜYESİ OLSAYDIM...'

“Bizim de anlamadığımız şaşırdığımız bir tablo" ifadelerini kullanan Soyer, "Menemen halkının bir iradesi var. Ona aykırı bir şey yapılıyor. Ben eğer AKP'li bir meclis üyesi olsaydım işi bu noktaya getirme iradesini göstermezdim. Orada net bir tablo var. Menemen halkı tercihini yapmış. Sizin AKP'li meclis üyeleri olarak başkanı bizden seçtireceğiz demeniz… Bir şeyler yaptılar, gizli oyda bir şeyler oldu. Kapalı kapılar arkasında bir şeyler oldu. Öyle oldu ki sonuç böyle oldu. Herkesin yaşadığı şaşkınlığı ben de yaşıyorum” diye konuştu. 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum