Reklam
Reklam

Foto Kitap Nedir? Hangi Amaçla Kullanılır?

Foto kitap, içinde fotografların basılı olduğı, kitap görünümünde fotograf albümlerine denir. Klasik fotograf albümünden farkı, resimlerin foto kitap sayfalarına basılmış olmasıdır. Tabii resimleri çıkarmak mümkün olmaz ama dekoratif olarak son derece göze hoş gelen bir görüntüsü vardır.

Foto Kitap Nedir? Hangi Amaçla Kullanılır?
04 Mart 2021 - 16:48 - Güncelleme: 04 Mart 2021 - 16:55

Foto Kitap Nedir? Hangi Amaçla Kullanılır?

Foto kitap, içinde fotografların basılı olduğı, kitap görünümünde fotograf albümlerine denir. Klasik fotograf albümünden farkı, resimlerin foto kitap sayfalarına basılmış olmasıdır. Tabii resimleri çıkarmak mümkün olmaz ama dekoratif olarak son derece göze hoş gelen bir görüntüsü vardır. Foto kitap, klasik fotograf albümlerine göre daha modern bir seçenektir. Sayfalara dijital baskı yoluyla basılmış olan resimlerin kalitesi mükemmeldir. Dijital baskı tekniğinin kalitesi foto kitap alanında da kendini kanıtlamıştır.
Sevdiklerinize ve size ait mutlu anları bir foto kitapla ölümsüz hale getirmek mümkündür. Hem kişisel kullanım hem de hediye vermek üzere düşünülebilir. Son derece özel bir hediye olacakve alan kişiyi mutlu edecektir.

Foto Kitap Nasıl Hazırlanır?

Bastırmak istenen foto kitaba ait resimler seçildikten sonra, kullanılacak temaya karar verilmelidir. Düğün, doğum günü, mezuniyet, kutlama, tatil  gibi belirli bir temada tek bir kitap bastırılabileceği gibi; farklı zamanlara ait resimlerden oluşan karışık temalı bir kitap da bastırılabilir. Bu tamamen kişinin isteğine kalmış bir konudur.
Sayfa sayısı, resim boyutu gibi detaylara da karar verildikten sonra sadece foto kitabı sipariş edip elinize geçeceği anı beklemek kalır.
Foto kitabı online sipariş vermek çok kolaydır. Herşeyi dijital ortamda halledebilir ve kısa sürede de mükemmel kalitede bir albüme sahip olabilirsiniz.

Foto Kitapta Kullanılabilecek Resim Sayısı Nedir?

Sayfaların büyüklüğüne göre foto kitapta kullanılacak resim sayısı da değişir. Her sayfaya bir resim de basılabilir, daha fazla resim de. Kullanılacak resimlerin boyutu da bu konuda belirleyici olur. Baskı ekibi size fikir verip yönlendirecektir.

Foto Kitabın Özellikleri

  • Foto kitap sayfaları 300gr kağıda basılır, bir kitabı andırır
  • Kullanılan laminasyon mat veya parlak olabilir
  • Sayfa sayısı 10-70 sayfa arasında değişebilir
  • Sipariş veren kişi temaya karar verir ve kitap buna göre basılır
  • Fotografların basıldığı kağıt, 1. Sınıf fotograf kağıdıdır
  • Foto kitap kapağına özel bir dizayn talep edileceği gibi, fotograf da bastırılabilir
  • Dijital baskının elverdiği teknolojik olanaklarla baskı gerçekleşir

Foto Kitap Tasarımında Dikkat Edilecek Noktalar

Foto kitap tasarımına karar vermek tamamen siparişi veren kişinin zevkine kalmış bir konudur. Resimlerin dizilişi, bir sayfada kaç resim olacağı, sayfa kenarına çerçeve basılıp basılmayacağı ve kapak dizaynına müşteri ve baskı ekibi birlikte karar verir. Tüm talepler iletildikten sonra baskı gerçekleşir.

Foto Kitap Bastırmalı Mıyım?

Aslında tamamen isteğe bağlı bir karar olmakla birlikte, bir foto kitap, mutlu anlarınızı gösteren fotografların ölümsüz hale gelmesi anlamını taşır. Elinizde dokunarak bakabileceğiniz bir albüm, hem nostaljik hem de içinizi sevgiyle dolduran bir objedir. İnsanlar tüm modern tekniklere rağmen fotograf albümlerinden vazgeçemiyor. Foto kitap da fotograf albümleri için çağdaş bir alternatif yerine geçer. Özel kişilere verilecek anlamlı bir hediye ve hatıra niteliğini taşır.
Sizler de foto kitap siparişleriniz için https://www.basyolla.com/foto-kitap adresini ziyaret edebilir yükleyeceğiniz görsellerle siparişinizi oluşturabilirsiniz.
 
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum