Soyer’den babası ve PKK’ya yönelik...

Soyer'den babası ve PKK'ya yönelik tepkilere yanıt

Soyer’den babası ve PKK'ya yönelik açıklamalara yanıt geldi. Ben bu tu tarz konulardan sıkıldım ama bazıları gündeme taşımaktan sıkılmadı. Hendek meselesi, PKK ile ilgili böyle bir açıklamam olmamıştır, ne de böyle bir imada bulundum. Benim hiçbir açıklamamı böyle bir şey bulamazlar. “Tüm partileri ziyaret edeceğim”

Soyer'den babası ve PKK'ya yönelik tepkilere yanıt

Soyer’den babası ve PKK'ya yönelik açıklamalara yanıt geldi. Ben bu tu tarz konulardan sıkıldım ama bazıları gündeme taşımaktan sıkılmadı. Hendek meselesi, PKK ile ilgili böyle bir açıklamam olmamıştır, ne de böyle bir imada bulundum. Benim hiçbir açıklamamı böyle bir şey bulamazlar. “Tüm partileri ziyaret edeceğim”

Soyer'den babası ve PKK'ya yönelik tepkilere yanıt
Editor: Ayhan Ederoğlu
06 Şubat 2019 - 12:18

Soyer’den babası ve PKK'ya yönelik açıklamalara yanıtCHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Tunç Soyer, PKK terör örgütünün kazdığı hendekler ve babasına yönelik iddialar la gündeme gelen açıklamalarla ilgili, "Ben bu konulardan çok sıkıldımbirileri gündeme taşımaktan hala sıkılmadı. Hendek meselesi, PKK ile ilgili böyle bir açıklamam olmamıştır, ne de böyle bir imada bulundum.  Benim hiçbir açıklamamda böyle bir şey bulamazlar.  Babamla ilgili şunu söylemeliyim. İzmir'in gündeminde böyle meseleler yok ve olmayacak. İzmir'in gündemi, Türkiye'nin gündemine bu konuları getirmek gerçek gündemden halkı uzaklaştırmak içindir" dedi. 
CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tunç Soyer, partisinin il başkanlığını ziyaret etti. CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ile birlikte ortak komuoyu açıklaması yapan Soyer, "İsmi açıklandıktan sonra belediye başkanı adaylarımız ve ilçe başkanlarımız ile beraber Atamıza Anıtkabir'e ziyarete gittik. İsmet İnönü'nün kabrini ziyarete gittik. Bülent Ecevit'in kabrini ziyarete gittik. İzmir'de 30 artı 1 hedefimizi gerçekleştirebilmek adına büyük bir özveriyle çalışacağımızın sözünü verdik. Hedefimizin arkasında olacağız. Sayın Soyer'le İzmir'de daha güçlüyüz. AK Parti, MHP ittifakına tek bir ilçe dahi vermeyeceğız. Bu Tüm İzmirlilerin desteğiyle olacak. Eğitimiyle, geçmişiyle, vizyonuyla Seferihisar'da yaptıklarıyla başardıklarıyla Tunç Soyer ismi şimdiden İzmir'e çok çok yakıştı. İzmir'de güzel bir heyecan rüzgarı yaşattı" dedi.

"İlk yapacağımız şey, Akdeniz Kentler Birliği'ne bir mektup göndermek olacaktır" 
Tunç Soyer ise önlerinde kısa bir zaman olduğunu ve seçim kampanyalarını beraber yöneteceklerini belirterek, "İl başkanlığı bu kampanyanın belli olacağı merkez olacaktır. Bu kısa zamanın planlamasını değerlendireceğiz. İzmirli hemşerilerim büyük bir teveccüh gösteriyor. Bizler buna layık olmak adına canla başla çalışacağız. İzmirlilerin güvenini kesinlikle karşılıksız bırakmayacağız. Elimizden gelen her şeyin bir fazlasını yapacağız. kısa sürede büyük bir umudun doğduğunu görüyoruz. İnsanlarımız yepyeni değişimler ve ufuklar için heyecan taşıyorlar. İzmir' Türkiye'yi baştan aşağı değiştirecek ve bu değişim bugünden itibaren başlayacaktır. Gerçekten İzmir'in dağlarında çiçekler açacak, Türkiye mis gibi kokacak. İzmirlilerin gurur duyacağı tabloyu da el birliğiyle yaşatacağız" şeklinde konuştu. 
Açıklamalarının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Soyer, il başkanının izmir'in tüm ilçeleri alacaklarına yönelik açıklaması için "30 artı 1 hedefi için, hedefi başkan koyar biz de bunun gereğini yaparız" dedi. 
Seçimi kazandığı andan itibaren ilk iş olarak Akdeniz Kentler Birliğiyle ilgili mektubu hemen göndereceğini vurgulayan Soyer, "Katı atık bertaraf meselesi. Ulaşımla ilgili sorunlar her biri birbirinden önemli sorunlar ama ana başlıklarımız onlar. İlk gün ne yapacağız öyle bir şey yok. Biz 10 yıldır zaten hep bir şeyler yapıyoruz. Nereden başlarım bilmiyorum, ilk yapacağım işlerden biri Akdeniz Kentler Birliği'ne mektubu göndermek olacak" diye konuştu. 
 

Babası ve PKK’ya yönelik sorulara cevap verdi


Başkan adayı Soyer açıklamalarının ardından basın mensuplarının PKK'ya yönelik geçmişteki açıklamaları ve babasıyla ilgili soruları da yanıtladı. Soyer, "Ben bu konulardan usandım ama birileri bu konuları devamlı  gündeme getirmekten usanmadı. Hendek meselesi, PKK ili ilgili böyle bir açıklamam olmadı. Ne de ima yaptım. Hiçbir açıklamamı da bulamazlar" ifadelerini kullandı. 
Babası hakkında ise Soyer, "Babamla ilgili şu kadarını söyleyeyim İzmir'in gündeminde bu meseleler yok. İzmir'in gündemine Türkiye'nin gündemine bu konuları getirmek asıl gündemden insanları uzaklaştırmak içindir. Seçime gidiyoruz. Adayların anlattıklarını, vizyonlarını ölçülmesi yerine adete bu gerçek reel gündemden uzaklaştırmak için siyasi kutuplaşmalı kampanya yürütmek isteniyor. Bu konuşmaların artık haksızlık olduğunu düşünüyorum. Türkiye büyük ekonomik krizin arifesinde büyük buz dağı üzerimize geliyor. Döviz dalgalanmalarıyla ilgileniyoruz. Aşağıdaki büyük kütle bir 8 yıl sürecek ekonomik sıkıntıya taşıyacak. Öyle görünüyor. O kadar büyük ekonomik krizle karşı karşıyayız neredeyse yarı yarıya yoksullaşacağız. Krizle yüzleşmekte olan ülkenin çok daha büyük kucaklaşmaya ihtiyacı var. Kutuplaşma ayrışma yabancılaşma süreçlerinin hepsini geride bırakmak zorunda. İzmir'de bir ortak gelecek ütopyayı hayata geçirmeye çalışacağız" dedi. 
 

Tüm partileri ziyaret edecek


Tunç Soyer, seçim süresince tüm partileri ziyaret edeceğini dile getirerek, "Yerel yöneticiler seçildikten sonra parti rozetlerini bir tarafa bırakır. Herkesi kucaklar. Bir parkta lamba yanmıyorsa o lambanın etrafında oturanların siyasi görüşü ilgilendirmez yerel yöneticiyi" diye konuştu. 
Tunç Soyer ayrıca kendisine daha önce olumsuz yanıt veren Nihat Zeybekci'ye yemek teklifinin de baki olduğunu ifade etti. 

 


https://www.youtube.com/watch?v=egFnLK90VuM

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Büyük Balık Yakalama hobisi; Aranan Kişi Yaptı
Büyük Balık Yakalama hobisi; Aranan Kişi Yaptı
FETÖ Sanığı İş Adamına 8 Yıl Hapis Cezası
FETÖ Sanığı İş Adamına 8 Yıl Hapis Cezası