Siyanür Dehşetinde Son Dakika Gelişmesi

Geçtiğimiz günlerde İzmir Bayraklı ilçesinde yaşanan olayda, Mahmut Can Kalkan ( 21 ),özel hazırladığı Siyanür şerbetiyle,anne ve babasının ölümüne neden olmuştu. Hastane ise kendisine " Şizofreni " teşhisi koydu.

Siyanür Dehşetinde Son Dakika Gelişmesi
27 Mayıs 2019 - 14:21 - Güncelleme: 27 Mayıs 2019 - 23:48

                  Bayraklı ilçesinde meydana gelen olayda, Siyanür şerbeti hazırlayan Mahmut Can Kalkan (21),anne ve babasının bu karışımı içerek ölmelerine sebep olmuştu. Annesi Fatma Kalkan ve Babası Mehmet Kalkan,potansiyel Siyanür şerbetini içerek , sonrasında hastanede can verdiler. Oğulları tarafından kendi elleriyle hazırlanan zehirli içecek yüzünden ölmeleri üzerine,polisler Mahmut Can Kalkan'ı yakalayarak hastahaneye götürdüler. Hastane raporlarında ilk olarak genç için " Şizofreni " teşhisi kondu. Ama adli rapor hazırlama işlerine devam edildi.

                             Şizofreni Olup Olmadığı Araştırılıyor

Mahmut Can Kalkan hakkında detaylı bir hastane raporu istendi. Çünkü buradan gelen rapor doğrultusunda mahkeme süreci başlayacak. Anne ve babasına Siyanür maddesinden yaptığı zehirli karışımı,aklı dengesi bozuk olduğundan mı? Yoksa bilinçli bir şekilde mi? Yaptığı araştırılıyor. İlk teşhislerde şizofreni ihtimali çıktı. Ama daha sonra daha detaylı bir inceleme için tekrar hastaneye sevk edildi. Aynı gün kardeşlerinede zehirli şerbeti vermek istemiş,ama kardeşleri kabul etmemişti. Kardeşlerinden birinin gözüne siyanür bulaşmasından dolayı,geçici görme kaybı yaşamıştı. Hastaneden gelen rapor üzerine hareket edilerek, Mahmut Can Kalkan için mahkeme süreci işlemeye başlayacak. Anne ve babasının öldüren üniversiteli genç hakkında şizofreni tanısı konulmuş,fakat sonrasında kapsamlı bir inceleme için tekrar hastaneye sevk edilmişti. Şizofreni teşhisi konulmasına neden olan ise, kendisinin söylediği sözlerdi. Kalkan, " Üniversite laboratuvarın'da siyah pelerini olan birini görüyorum. Sadece yalnız kaldığımda bana gözüküyor. Sonrasında ise ortadan kayboluyor. En son bana siyanür şerbeti hazırlamamı söyledi. " İşte bu sözleri sonrasında hastaneye sevk edilerek,buradan gelecek rapor mahkemeye sunulacak. 


YORUMLAR

  • 0 Yorum