SERDAR AKSOY MENEMEN'DE GÖREVİ DEVRALDI

Menemen'in yeni Belediye Başkanı CHP'li Serdar Aksoy bu gün Menemen Belediyesi'nde Başkanlık makamına çıkarak görevi devraldı.

SERDAR AKSOY MENEMEN'DE GÖREVİ DEVRALDI
08 Nisan 2019 - 16:15 - Güncelleme: 08 Nisan 2019 - 22:44

SERDAR AKSOY MENEMEN'DE GÖREVİ DEVRALDI


Menemen'in yeni Belediye Başkanı CHP'li Serdar Aksoy bu gün Menemen Belediyesi'nde Başkanlık makamına çıkarak görevi devraldı. Menemen halkıyla beraber Cumhuriyet meydanında toplanarak önce Atatürk Anıtı'na çelenk bırakma töreni gerçekleştirildi ve ardından toplanan kalabalık ile birlikte düzenlenen yürüyüş ile Belediye'ye gelen yeni başkan Serdar Aksoy Belediye binası önünde Menemen halkına konuşma yaptı. Serdar Aksoy " Ben makamdan makama geçen ve her gün makamında oturan biri değil, her zaman halkıyla yan yana duran bir başkan olacağım' diye konuştu.31 Mart Yerel Seçimlerinde almış olduğu 55 bin 47 oy ile Menemen Belediye Başkanı seçilen Millet ittifakı adayı Serdar Aksoy geçtiğimiz Cumartesi günü İlçe Seçim Kurulundan mazbatasını almıştı. Bugün ise Cumhuriyet Meydanından Menemen Belediyesi'ne büyük bir çok sayıda vatandaşın katıldığı yürütüş ile gelen Serdar Aksoy Başkanlık makamına çıktı. Devir teslim töreni için makam da Başkan Yardımcısı Mehmet Aslan tarafından karşıladı. Menemen'in Eski Belediye Başkanı Tahir Şahin ise karşılama ve devir teslim için Belediye ye gelmeyerek törene katılmadı."BEN HERKESİN BELEDİYE BAŞKANIYIM"


Mevlana'nın sözünden örnek vererek konuşmasına başlayan Serdar Aksoy, "Dün dünde kaldı can cağzım yeni şeyler söylemek lazım' demiştir  Mevlana. Çokta yerinde söylenmiş bir sözdür. Evet dün dünde kalmıştır artık. Biz 31 Mart'ta seçimleri hakkımızla kazandık. Menemen'imize hayırlı uğurlu olsun. Bizlere oy vermiş ya da vermeyen kim olursa olsun Ak parti'li Milliyetçi Hareket Parti'li ya da diğer siyasi partilerden arkadaşlarımız olsun, biz hepimiz beraberiz biriz. Menemen'iz Menemenliyiz. Seçim dönemi geride kalmıştır artık. Yeni bir dönem başlıyor artık kırgınlıklar, rekabetler, kavgalar, sıkıntılar ve sorunlar bitmiştir. Eğer ki hepimiz Menemen'e hizmet etmek istiyorsak, 31 Mart gecesine kadar mücadele vermiş olan tüm kesimlerin yan yana gelmesi bir olması gerekir. Belediye başkanı seçilen kişi bir partiyi değil tüm herkrsi temsil eder ve Tüm siyasi partilerin üstündedir. Çünkü o kişi Belediye'ye hizmet edecektir. Bizler hem AK Parti hem Milliyetçi Hareket Partisi ve Menemen'de kim varsa Türkü, Kürdü, Alevisi, Sünnisi, Romanı, farketmez herkesin Belediye Başkanıyız. Bugünün de 8 Nisan Dünya Romanlar günü olduğunu hatırlatarak tüm  roman kardeşlerimizin romanlar gününü kutluyorum." dedi."MAKAMIMDA DEĞİL HALKIMIN YANINDA OLACAĞIM"

Menemen'de değişimin sembolü olacağını ve yep yeni bir dönem başlatacağını vurgulayan Başkan Aksoy, "Şu mahalleden bize çok oy çıktı hizmet edelim, bu mahalleden az oy geldi hizmet etmeyelim, mantığı artık olmayacak Menemen'de. Bütün mahallelerimize eşit hizmet vereceğiz. Artık hizmet edilecek ve yan yana durulacaktır. Serdar Aksoy'da ürekli makamında duran ve makamdan makama geçen bir Belediye Başkanı değil, sürekli sizlerle birlikte olan yanyana duran bir belediye başkanı olacaktır" diye ekledi."MENEMEN'DEKİ BERLİN DUVARINI YIKACAĞIZ"

Makamında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Aksoy, göreve başladığı andan itibaren ilk yapacağı işin Menemen'de insanları ayıran ve ayrıştıran adeta Berlin Duvarı görevi gören Gölpark'ta bulunan Asarlık tarafına bakan kapıyı açacağının altını çizdi. Aksoy " Yarın saat 1'de o duvarı yıkıyoruz. Artık Türk, Kürt, Alevi, Sünni, Roman... ne kadar etnik kökenden dostlarımız varsa herkes iç içe geçecektir. Bu benim ilk işlevim olacaktır. Yarın bunu gerçekleştiriyoruz. Ardından uzun süredir Menemen'de toplanmayan çöpler için çalışmalara başlayacağız. Bunlar başlıca icraatlarımız olacaktır. Bununla beraber sokak hayvanlarına yönelik projelerimizi de hayata geçirmeye başlayacağız. Tüm bunları yaparken olduğu gibi ve bundan sonraki tüm çalışmalarımızda da olacağı gibi İzmir Büyükşehir Belediyesi ile beraber yol alacağız" diye konuştu.

Menemen Belediyesinin önünde yaptığı açıklamanın ardından makam odasına geçen Serdar Aksoy, bir süre koltuğa oturmayacağını bu şekilde açıklama yapacağını belirtmesinin ardından koltuğun değiştiğini de basına duyurarak önce soruları yanıtladı ve sonra makamında tebrikleri kabul etti.

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum