Reklam
Reklam
Reklam

Sende siber saldırıya dur de!

Menemende Uşak Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık öğrencileri ‘Siber Zorbalık Farkındalığı’ adlı kampanya gerçekleştiriyor Sende siber saldırıya dur de!

Sende siber saldırıya dur de!
04 Haziran 2021 - 13:18 - Güncelleme: 04 Haziran 2021 - 17:45

Sende siber saldırıya dur de!

Menemende Uşak Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık öğrencileri ‘Siber Zorbalık Farkındalığı’ adlı kampanya gerçekleştiriyor. Kampanyayı Sayalınur Aydın, Beyza Sevgi Yılmaz ve Umut Balcı olarak 3 kişi yürütüyoruz. Sosyal medya platformlarında yaşanan siber zorbalığa dikkat çekmek ve siber zorbalığın insanlar üzerinde ne derece etkiler bıraktığını fark ettirmek için Siber Zorbalık Farkındalığı adlı bir kampanya yapmayı düşündük ve bunu gerçekleştirdiğimize inanıyoruz.

Dünya’da ve Türkiye’ de siber zorbalığa en çok maruz kalan kesim 12-18 yaş grubudur. Sosyal medyada her yaştan insanların bulunmasıyla beraber siber zorbalığa maruz kalma yaşı da düştü. Sosyal medya hesabımızdan bireylerin çokça vakit geçirdiği sosyal medya platformunda daha rahat, güvenli ve huzurlu olabilmeleri için bilgilendirmeler yapıyoruz. Paylaşımlarımızda kişilerin siber zorbalığa maruz kalmamaları için yapması gerekenleri ve böyle bir durum ile karşı karşıya kaldıklarında neler yapmaları gerektiğini paylaşıyoruz.
Kampanyamız ile ilgili 4 tane afiş hazırladık. Bunlardan biri ‘Dışarıda Hayat Var’, diğeri ‘ Zorbalık Artık Çevrimiçi’ adıyla. Diğer ikisinde de siber zorbalığın etkilerini ele aldık.

Tasarladığımız Afişler;


Reklam
Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum