Reklam
Reklam
Reklam

Menemen'de etwinning günleri!

İlçemiz Cumhuriyet İlkokulu öğrencileri "Don't worry !Here we have! (Merak etmeyin! Burası bizde!") adlı projelerini tamamlayarak uluslararası başarı sağladı.

Menemen'de etwinning günleri!
04 Haziran 2021 - 14:20

Menemen’de etwinning günleri!

İlçemiz Cumhuriyet İlkokulu öğrencileri "Don't worry !Here we have! (Merak etmeyin! Burası bizde!") adlı projelerini tamamlayarak uluslararası başarı sağladı.

Projede yapılan çalışmaların sonuna gelindi. Projeye Litvanya, Romanya ve Türkiye'den toplam 13 ortak öğretmen ve 180 öğrenci katıldı. Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK’un uzaktan eğitim sürecinde eğitimcilere olan güvenini en güzel şekilde simgeleyen bir eğitimci tarafından söylenmiş: “Merak Etmeyin Burası Bizde! “ cümlesi bu proje ile birlikte uluslararası bir boyuta ulaştı.


Okul Müdürü Ahmet DOĞAN’ın vermiş olduğu destekle öğrenciler projede eğitici ve eğlendirici süreçlerden geçtiler. Cumhuriyet İlkokulu İngilizce Öğretmeni Aysel KARAHAN ve 4. Sınıf Öğretmeni Alper ÖZTÜRK koordinatörlüğünde yürütülen projenin amaçları şu şekilde özetlendi: Tüm dünyayı bir anda etkisi altına alan Covid-19 salgın hastalığı tüm sistemleri olduğu gibi eğitimi de olumsuz etkilemiştir. Öğrenciler ve öğretmenler ait oldukları yer olan okullarda değil evlerinde kalıp uzaktan eğitim sürdürmektedirler. Elbette bu süreç yüz yüze eğitim kadar etkili ve eğlenceli olmasa da herkese farklı deneyimler kazandırmış, teknolojiyi daha iyi tanınır hale getirmiştir. Uzaktan eğitim sürecinin en fedakar üyelerinden biri olan eğitimciler bu süreci öğrenciler adına en faydalı olacak şekilde geçirmeye çalışırken yeni şeyler keşfetmiş, ilginç anılar biriktirmişlerdir. Katılımcı öğretmenler bu proje ile ülkemizde ve tüm dünyada eğitimin uzaktan da olsa emin ellerde olduğu göstermek ve bu zorlu süreçte öğrencilerle eğlenceli ve eğitici etkinlikler yapıp paylaşımlarda bulunarak, öğrencilere hem akademik hem psikolojik destek sağlamayı amaçlamıştır. Eğitimin mekan ve zamana takılmadan sürebileceğini, her ay katılımcı öğrencilerle ortak çalışmalar yaparak göstermek hedeflenmiştir. Öğrencilere pandemi döneminde yalnız olmadıklarını,tüm dünyadaki eğitim sisteminin bundan olumsuz etkilendiğini göstererek sürecin psikolojik bakımdan daha kabul edilebilir olması sağlanmaya çalışılmıştır.

Yapılan toplantılarla öğrenciler hem birbirleriyle,hem öğretmenleriyle sürekli iletişim halinde olmuşlardır. Aralık ayında başlayan proje başarıyla tamamlanmış ve öğrenciler ve velilerden güzel dönütler alınmıştır. Projede öncelikle öğrencilerin Web2 araçlarını çok daha iyi kullanarak uzaktan eğitim sürecinde hem teknolojiyi kullanma bakımından hem de bu süreci daha verimli geçirmeleri bakımından yanlarında olmak amaçlanmıştır. Projede İngilizce karikatür,hikaye,anı kitabı yazmaktan, geri dönüşüm çalışmalarına, pandemi ve uzaktan eğitim ile ilgili bilgilendirici seminerlere katılmaya kadar birçok çalışmaya yer verilmiştir.Bütün bunlar çocukların başka ülkelerden kendi yaşıtlarıyla İngilizce iletişim becerilerini geliştirmelerine de büyük katkı sağlamıştır.Proje koordinatörü öğretmenleri ve projede yer alan öğrencileri tebrik etmiş, katılımcı öğretmenlere ve öğrencilere proje tamamlama sertifikaları verilmiştir. Etwinning projeleri Türkiye ve Avrupa’ nın birçok yerinden yüzlerce öğretmenin aynı anda katılabildiği ve etkileşim kurabildiği uluslararası projelerdir.
Reklam
Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum