Sağlık Ocağında Doktor ve Öğretmene Saldırdılar

İzmir Bornova ilçesinde bulunan Yunus Emre Aile Sağlık Merkezinde, kendisi için ilaç yazmayan doktor ve orada bulunan öğretmene saldırı yapılmıştı.

Sağlık Ocağında Doktor ve Öğretmene Saldırdılar
30 Mayıs 2019 - 22:30 - Güncelleme: 31 Mayıs 2019 - 00:27

                    Bornova ilçesinde bulunan Yunus Emre Aile Sağlık Merkezinde hiç hoş olmayan olaylar yaşandı. Kendisine ilaç yazmayan doktor ve eşini darp etmeye çalıştılar. Aynı zamanda olayı başlatan Murşit Yılmaz'ın akrabalarıda olaya karıştı. Kendisinin çalıştığını ve bu nedenle eşini ilaç yazdırmaya gönderdiğini, ancak Doktor'un eşine ilaç yazdığı ama kendisine yazmadığı için darp girişiminde bulundu. Doktor'un yasal olmamasından dolayı böyle bir şey yapmadığını belirtti. Ama Yılmaz, çok öfkeli bir şekilde sağlık ocağına gelerek saldırıda bulundu.

                               Yasal Olmadığı İçin Yazmadım

Doktor ise, " İlacı yazmam yasal değildi. Çünkü ilaç kime yazılacaksa, o kişinin kendisi gelerek bunu yapması gerekiyor. Ama bana saldıran kişilere bunu anlatamadım. " Olay yerinde Doktor'un eşide bulunuyordu. Öğretmen olan eşide  kavgaya karışmak zorunda kaldı ve darp edildi. Murşit Yılmaz'ın içeride kavga ettiğini göre yakın akrabası Muharrem Yılmazda olaya karıştı. Doktora oda saldırmaya başladı. Tutuklu olan Muharrem Yılmaz, " Ben akrabam olan Murşit Yılmaz'ı kavga arasında gördüm ve ona saldırdıklarını düşünerek araya girmeye çalıştım. Doktor Beye karşılık bir saldırım asla yok. Eğer bu tarz bir düşünce var ise, kendisinden özür dilerim. " Savcılık tüm ifadeleri değerlendirdikten sonra bir karar verecek. Sağlık Ocağı etrafında Eczanesi olan ve Doktoru'da yakından tanıyanlarda, Doktor'a karşı bir darp girişimi olduğuna yönelik ifade verdiler. Olay yerindeki kameralarda polisler tarafından incelemeye alındı. 


YORUMLAR

  • 0 Yorum