Reklam
Reklam

Polisin yaralanmasına neden olarak kaçan 2 kişi yakalandı

Polis ekiplerinin dur ihtarına uymayarak kaçarken bir polisin yaralanmasına neden olan iki kişi yakalandı.

Polisin yaralanmasına neden olarak kaçan 2 kişi yakalandı
12 Haziran 2019 - 08:18
Ilıca Çeşme yolunda dün gece polislerin üzerine araba sürerek, bir polisin yaralanmasına neden olan iki kişi yakalandı. Olay dün gece saatlerinde meydana geldi. Çeşme - Ilıca yolu üzerinde uygulama yapan polis ekipleri 35 GB 7988 plakalı mavi bir aracı durdurmak istedi. Bu sırada polis dubalarına çarpan sürücü, aracını polis ekiplerinin üzerine sürdü. Aracı durdurmak isteyen M.P isimli polis aracın lastiklerine ateş etti. Ancak aracın jantının çelik olması sebebiyle seken kurşun polis memurunun bacağını yaraladı. Bu sırada dur uyarılarına uymayan araç ise olay yerinden hızla uzaklaştı.

Kısa sürede yakalandılar

Olayı ihbar alan Emniyet ekipleri kaçan aracı ve sürücüsünü bulmak için yoğun çalışma başlattı. Aracın Ildır mahallesinde olduğunun tespit edilmesi üzerine sürücü ve yanında bulunduğu tespit edilen bir kişi gözaltına alındı. Kullandıkları araç ise Çeşme Emniyet Müdürlüğü otoparkına çekildi.

Çok sayıda Emniyet Mensubu geçmiş olsun ziyaretinde bulundu

Çeşme Emniyet Müdürü Gürcan Alev, İlçe Emniyet müdür Yardımcısı Serkan Arpak, Çeşme Polis Merkezi Amiri İsmail Baral ve diğer polis memurları, yaralı polis memurunu evinde ziyaret etti. Apak burada bir açıklama yaparak " Polis ekiplerimiz her türlü olumsuzluğa canları pahasına karşı koymaktadır. Bugün bu yaralanan cesur arkadaşımız bunun en büyük örneğidir. " Dedi. Ayrıca Alev, kaçan kişilerin kısa süre içerisinde yakalandığını belirtti. Zanlıların emniyette yapılacak işlemlerinin ardından adliyeye sev edileceği öğrenildi.
Reklam
Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum