Reklam
Reklam

Pazarcılar Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy'dan Özür Diledi

Menemen Belediyesi önünde geçtiğimiz gün pazarcıların yaptığı eylemden sonra dün yaşananlardan dolayı Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy'a özür ziyaretinde bulundular.

Pazarcılar Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy'dan Özür Diledi
13 Temmuz 2019 - 14:28 - Güncelleme: 13 Temmuz 2019 - 14:41

Pazarcılar Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy’dan Özür Diledi


Geçtiğimiz gün pazarcı esnafı , Menemen Pazarcılar Derneği öncülüğünde yeni pazaryeri için para istenmesi üzerine Menemen Belediyesi önünde toplanarak eylem yaptı. Yapılan eylemde para vermek istemediklerini dile getirdiler.  Yaşanan tüm bu gelişmelerin hemen ardından dün Menemen Pazarcılar Derneği’nden yöneticiler başkanı ziyaret ederek yaşananlar için üzgün olduklarını ve özürleri sunmak istediklerini söylediler.

 

Dernek Yönetim Kurulu Başkanı özür diledi


Geçtiğimiz gün yapılan eylemden dolayı Başkan Aksoy’dan özür dileyen Menemen Pazarcılar Derneği Başkanı Mahir Kodaş ise yaptığı konuşmada, “Belediye Başkanım gerek seçimden önce ve gerekse seçimden sonra bizimle bir araya geldi, ilgisini bizden esirgemedi. Bu sorunu da en iyi şekilde çözeceğimizden, hiçbir esnafın mağdur edilmeyeceğinden eminim. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın” dedi.  Önceki belediye başkanına da seslenen Kodaş, “Birçok insanın ekmeği ile oynadınız. Bugün yaşanan bütün problemlerin tek sorumlusu sizsiniz. Bizi kışın ortasında sokaklara saldınız. Ben kendi adıma hakkımı size helal etmiyorum” diye konuştu.


Eylem Yapanların Bazıları Menemen Esnafı Değil


Başkan Serdar Aksoy, Menemen Belediyesi önünde yapılan eylemde birçok kişinin Menemen esnafı olmadığını kameralardan tespit ettiklerini söyledi. Serdar Aksoy, “Ne belediyeye, ne belediye başkanına bu şekilde bir yaklaşım içinde olmak doğru değil. Dünkü olaylarda dışarıdan isimlerin pazarcı esnafı içine karışarak olayları kışkırttığını düşünüyoruz. Bu nedenle yaşanan olayları Menemen esnafına mal edemeyiz.  Belediye olarak problemleri esnafımız, pazarcımız ile birlikte el ele çözeceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” dedi

 
Pazarcı Esnafı İçinde Haraç Alanlar, Derebeylik Yapanlar Var
Menemen’deki pazaryerlerinde esnaf içinde haraç alanlar olduğunu söyleyen  Aksoy, “Pazarcı esnafı içinde haraç alanlar, derebeylik yapanlar var. Bu kişiler dün buraya gelen, protesto yapan grubun da içindeydi. Geçmişte bunlar yaşandı, ama bu saatten sonra buna müsaade etmeyiz. Artık yeni dönem başladı. Bu yeni dönemde, bir zabıtanın, başkan yardımcısının ya da bir belediye yetkilisinin cebine para girmeyecek. Ben esnafın temsilcisiyim diyen kişilerin de cebine para girmeyecek. O düzeni ortadan kaldırıyoruz. Ortak bir havuz oluşturuyoruz, bu havuzdaki paradan herkes faydalanacak” diye konuştu.

 

Pazaryeri İhalesini Müfettişler İnceliyor

Pazaryeri İhalesinin iptal edip edilmediği ile ilgili sorduğumuz soru üzerine Başkan Aksoy, “İhale şu an müfettişimiz tarafından denetleniyor. Eksileri, artıları değerlendiriliyor. İlla ihaleyi iptal edelim noktasında değiliz. Çünkü bunun iptali yine Menemen halkına zarar verecek, hem esnafa hem halka zararı dokunacak. En geç bir hafta içinde müfettişimizden rapor gelecek. Eğer ihale iptal olursa mahkeme yolu elbet açıktır. Hem müteahhit ve hem de pazarcı esnafımız yargı yoluyla haklarını arayabilirler” dedi.

 

 
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum