Reklam

MHP'den Sert Açıklamalar Tunç Soyer Özür Dilemeli

İzmir Belediye Başkan adayı Tunç Soyer Türk Milletinden Camiasından babası nedeniyle özür dilemelidir. Özür Dileyeceği yer Milliyetçi Hareket Partisidir.

MHP'den Sert Açıklamalar Tunç Soyer Özür Dilemeli

İzmir Belediye Başkan adayı Tunç Soyer Türk Milletinden Camiasından babası nedeniyle özür dilemelidir. Özür Dileyeceği yer Milliyetçi Hareket Partisidir.

MHP'den Sert Açıklamalar Tunç Soyer Özür Dilemeli
01 Şubat 2019 - 00:16

MHP den Tunç Soyer e özür dile çağrısı


 
İzmir Belediye Başkan adayı Tunç Soyer Türk Milletinden Camiasından babası nedeniyle özür dilemelidir.
 

Özür Dileyeceği yer Milliyetçi Hareket Partisidir.


 
MHP İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu ve İl Başkası Veysel Şahin, Tunç Soyer'in babası 12 Eylül 1980 darbesi sonrasında tamamen düzmece belgeler ile ülkücü harekatı, hukuksuz yargılama ile mahkum ettirmeye çalışan savcı görüntüsünü taşıyan bir tetikçidir. Soyer Sırtını dayadığı cuntacılardan güç ile Türk tarihinde utanç verici bir leke olarak anabileceğimiz MHP ve Ülkücü kuruluşlar iddianamesini hazırlamış ve memleketimizin vatansever evlatlarına karşı taarruz a kalkmıştır. İşkence yapılarak ve idam sehpaları arasına sıkıştırdıkları ülkücü gençliği; kendisinin hazırlattığı iftiranameler doğrultusunda suç kabul ettirerek ifade verdirtirmiştir. Çoğu zaman sorgulama sırasında yaşanan insanlık dışı muamelelere Soyer kendisi nezaret etmiştir. Milliyetçi Hareket’in Başbuğu olan Alparslan Türkeş başta olmak üzere yüzlerce ülkücünün arkadaşımızın idamını talep eden Nurettin Soyer; savcı cübbesinin içinde kimliğini saklamaya çalışan bir katildir” ifadelerini kullandı.
 

Türkiye’de 9 Ülkücü İdam Edildi


Osmanağaoğlu, Nurettin Soyer'in şahsen yürüttüğü sorgular sırasında birçok ülkücünün alçakça katledildiğini ve yargılamanın sonucunda da 9 ülkücü evladımızın haksız yere darağacına çıkartıldığını savundu.
 
Nurettin Soyer’in hatırasının tarihin çöplüğüne gömüldüğünü ancak pranga vurmak, zindanlarda çürütmek, ölümlerle bitirmek istediği MHP ve ülkücü hareketin bugün hala dimdik ayakta olduğunu anlatan Osmanağaoğlu, şunları da ekledi:" Ortada acı bir manzara tüm gerçekliğiyle durmaktadır. MHP'den kopan bazı kişilerin öncülük yaptığı malum partiye giden fakat acı hatıraları sebebiyle Nurettin Soyer'in adını hafızasından silemeyen bazı eski yol arkadaşlarımız haklı olarak CHP Genel Merkezinin yapmış olduğu bu tavrına tepki koymuştur. Bütün Ülkücülerin ciğerinden yükselen bu feryadı, İyi Parti İzmir İl Başkanlığı yapmış oldukları menfaat dengesine halel gelmemesini için iyiden iyiye yumuşatarak ve haddinden fazlaca kibarlaştırarak kamuoyu ile paylaşmıştır.
 
 

"Özür Dilemesi gereken Tek Yer MHP'dir"


Osmanağaoğlu'na Tunç Soyer'in babası ile ilgili, " Darbe dönemiydi. Kardeş kanları döküldü, artık eski yaraları kaşımanın hiç bir anlamı yok" açıklamasının hatırlatılması üzerine, " Biz bunları işkence zamanında öldürülen dava arkadaşlarımıza nasıl izah edeceğiz. Hiç bir suç göstermeden, hukuk katliamı yapmak isteyen Nurettin Soyer ve kendisi gibi olan arkadaşları darbe ile yapmak istemişlerdir.
 
 

İddianame Var mı ? Nerede?


Nurettin Soyer'in aynı zamanda Fetullah Gülen'in ceza alması ilk sağlayan kişi olduğunun ve Tunç Soyer' e yapılan eleştirilerin arkasında FETÖ'cülerin olduğu konuşulmasını değerlendiren Osmanağaoğlu, " Ben böyle bir şey duymadım, FETÖ'cüler ozamanlar yeni yeni çıkıyorlardı ve onların o dönemlerde okadar etkili olduklarını düşünmüyorum, hali hazırda düzenlenmiş bir iddianame varmı " ifadelerini kullandı.
İl Başkanı Şahin bu konuda söz alarak " Evet iddianameler var fakat bizim ona cevabımız var. Bizim onu başka bir yere bağlıyoruz. 12 Eylül darbesini yapan Amerika'nın bizim çocuklar diye kullandığı ifade de geçen çocuklar, o köpekleri bağlamak için yapmış oldukları hareket o. Gerisini ben anlatmayayım siz anlayın gerisini " diyerek sözünü tamamladı.
 
 


YORUMLAR

  • 0 Yorum