Meral Akşener'den kurmaylarına 'Sahaya İnin' talimatı!

Meral Akşener'in parti yönetimi ve yeni seçilen milletvekilleri ile yaptığı toplantıda Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçilebilmesi adına sahaya inerek kampanya yapmaları talimatını verdiği bildirildi.

Meral Akşener'den kurmaylarına 'Sahaya İnin' talimatı!
19 Mayıs 2023 - 13:59

İYİ Parti'nin lideri Meral Akşener, 14 Mayıs seçim sonuçları kapsamında bir toplantı gerçekleştirdiği, toplantıda parti yönetimine ve aynı zamanda yeni seçilen milletvekillerine Millet İttifakı'nın ortak cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçilebilmesi adına sahaya inerek kulis yapmaları ve bu konuda çalışmaları talimatını verdi.

Meral Akşener, Başkanlık Divanı ve heyetiyle seçim sonuçlarını değerlendiren bir toplantı gerçekleştirdi. Akşener, Cumhurbaşkanlığı kampanyasının henüz bitmediğini anlattığı toplantıda, ikinci tura doğru atılması gereken adımlar değerlendirildi ve adaylar hakkında şunları söyledi: “Aday olma konusunda ‘biz zamanında gerekli uyarıları yapmıştık’ dememek lazım gerekçemiz var artık”

Toplantıda, Cumhur İttifakı partilerinin "PKK/HDP" eksenindeki anti-propagandalarına karşı seçmenlerin etkisi vurgulanmış ve şu nedenlerle bu konudaki çekinceleri Altılı Masa da dahil olmak üzere dile getirildi.

Meral Akşener'den kurmaylarına 'Sahaya İnin' talimatı

'BAŞARI DEĞİL'

Konferansta ayrıca İYİ Parti'nin son seçimde aldığı oyları elinde tutmasına rağmen ortaya çıkan kompozisyonun başarılı olmadığı da kaydedildi.

Toplantıda ATA İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan'ın oyları da dahil olmak üzere yaklaşık 14 milyon oy alan yerlerin takibi yapılması konusunda fikir birliğine varıldı ve geçersiz oylar başta olmak üzere 8.8 milyon vatandaş oy kullanmadığı tartışıldı.

İkinci tur kampanyasını bu oylara odaklamanın daha iyi bir strateji olacağı belirtilirken, "Birinci turda yapılan hatalara takılmayın" vurgusu yapıldı. Türkiye'de ciddi bir rejim sorunu olacağı, aksi takdirde Türkiye'de ciddi bir rejim sorunu olacağı da belirlendi.

KURMAYLARA 'SAHAYA İNİN' TALİMATI

İkinci turda ipleri germek isteyen Akşener'in parti yönetimine ve yeni seçilmiş olan milletvekillerine Kılıçdaroğlu'nun seçimi için sahaya çıkıp çalışma talimatı verdiği bildirildi.

3 bine yakın sandıkta oy sayımına ve veri girişine yönelik hukuka aykırı girişimler nedeniyle karşı çıkıldığının paylaşıldığı Başkanlık Divanı'nda, Isparta'nın da bu sorunlardan biri olduğu söylendi. İYİ Parti YSK temsilcisinin Isparta'yı ziyaret ederek süreci yakından takip ettiği toplantıda Aylin Cesur'un 35 oyla görevi kaybettiği açıklandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum