Reklam

Menemen Muhtarlar Derneği Genel Kurulu Yapıldı

Menemen Muhtarlar Derneği bugün Kubilay Kültür Merkezinde 2. Olağan Genel Kurul toplantısı yapıldı.

Menemen Muhtarlar Derneği Genel Kurulu Yapıldı

Menemen Muhtarlar Derneği bugün Kubilay Kültür Merkezinde 2. Olağan Genel Kurul toplantısı yapıldı.

Menemen Muhtarlar Derneği Genel Kurulu Yapıldı
16 Mayıs 2019 - 12:51

Menemen Muhtarlar Derneği Genel Kurulu Yapıldı


Menemen Muhtarlar Derneği Bugün saat 10.00’da Kubilay Kültür Merkezinde 2. Olağan Genel Kurul toplantısı gerçekleştirdi. Toplantı istiklal marşı ve saygı duruşunun ardından divan kurulu seçimi yapılarak başladı. Divan Başkanlığına Can Kahvecioğlu, katip üyeliğine de Ali Hikmet Koç ve Nevinç Sevinç oy birliği ile seçildi.

Muhtarlar Derneği Genel Kuruluna, Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Cin, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Hilmi Kurtoğlu, Esnaflar Odası Başkanı Ziya Demir, Sanatkarlar Odası Başkanı Can Kahvecioğlu, ADD Menemen Şube Başkanı Elif Orhan,  Muhtarlık İşleri Sorumlusu Rahmi Arslan, Sosyal Market Sorumlusu Esra Sürücüyen, dernek üyeleri ve muhtarlar katıldı.
 
Dernek Başkanı Nurgül Uysal, kurula katılanlara tek tek teşekkür ederek “ Birbirinden değerli muhtar arkadaşlar, ilk önce yeni seçilen tüm muhtar arkadaşlarımı tebrik ediyor kutluyorum. Öncelikle yeni kurulmuş olan ve 1. Dönemini tamamlamış olan derneğimizin, 2. Olağan genel kurulunun başarılı geçmesini temenni eder, yeni seçilecek olan arkadaşıma da başarılar diliyorum” dedi. Sonrasında Menemen Muhtarlar Derneği 2017 – 2019 dönemi faaliyet raporu okudu. Denetim kurulu Raporu da Nevzat Güven tarafından okundu.

Raporların okunmasının ardından söz alan Sevgi Zengin, “ bir önceki döneme teşekkür ederim. Yeni seçilecek olan yönetime de başarılar diliyorum” dedi.

Dilek ve Temenniler bölümünde söz alarak konuşan Davut Duman, “derneğimizin birlik ve beraberliğimizin devamını diliyorum, yeni dönemde Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın”  diyerek sözlerini tamamladı.

Sonrasında Divana gidilerek tek liste sunumu yapıldı. Kapalı oylama şeklinde muhtarlar yeni başkan seçimi için sandığa giderek tek tek oylarını kullandılar. Sonucun açıklanmasıyla 49 oy alan yeni dönem yönetimin isimleri;
Yönetim Kurulu:  Sevgi Zengin-Nevzat Güven-Kadir Çiftçi-İbrahim Şenol-Ergun Erkan-Mustafa Geyik-Erdem Mutlu-Ali Hikmet Koç ve Emin Bahadır Gençer
 
Denetim Kurulu: Müjdat Sökmen-Bedri Kazak-Kazım Yorulmaz
 

"Muhtarlarımızı ön plana çıkartmamız gerekiyor"

Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, yapılan 2. Olağan Genel Kuruluna katıldı ve muhtarlarla tek tek tokalaşarak kısa sohbetler etti. Başkan Aksoy, “ Bu seçimin sizlere, hepimize ayrıca tüm Menemen'e hayırlı olmasını diliyorum. Ay sonunda muhtarlarımızla bir araya gelerek hem iftarımızı açacağız hem de nasıl çalışıp da Menemen'e katkı sağlayacağımızın  genel değerlendirmelerini yapacağız. Bu süreçten sonra artık her ay bir araya gelerek görüş alışverişinde bulunacağız. Daha önce yapıldığı gibi muhtarlarımızı ötelemek yerine Muhtarlarımızı ön plana çıkartmalıyız. Sıkıntıların çözümü noktasında sizlerin başrol oynaması gerekmektedir. Çünkü mahallede ilk gidilecek olan yer muhtarın yanıdır. Belediyeye gitmez İlk önce muhtarın yanına giderek sıkıntısını anlatır, eğer ki muhtar çözemezse muhtar yapmadı olur. Bu yüzden dolayı muhtarlarımızın yetkisini ve sorumluluk alanlarını genişletmek gerekmektedir. Bu çalışmalarımızın detaylarını sizlerin de görüşlerini almak için bu ay sonu aktaracağım” diye konuştu.
 
 
 
 YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • yasin tunç
    1 yıl önce
    Muhtarlar arasında tartışma çıkmış belediye düğün salonunda tartışmışlar muhtarlardan sorumlu kişiyi muhtarlar istememiş onuda yazın lütfen