Reklam

Menemen'in Açık Kapı Bürosu Hizmete Açıldı

Menemen Hükümet Konağı girişinde yer alan ‘Menemen Açık Kapı Bürosu’ ilçemize hizmet vermeye başladı.

Menemen'in Açık Kapı Bürosu Hizmete Açıldı

Menemen Hükümet Konağı girişinde yer alan ‘Menemen Açık Kapı Bürosu’ ilçemize hizmet vermeye başladı.

Menemen'in Açık Kapı Bürosu Hizmete Açıldı
15 Mayıs 2019 - 15:41

Menemen’in Açık Kapı Bürosu Hizmete Açıldı

Menemen Hükümet Konağı girişinde yer alan ‘Menemen Açık Kapı Bürosu’ ilçemize hizmet vermeye başladı. 15 Mayıs 2019 tarihinde gerçekleşen açılış törenine, Menemen Kaymakamı Mustafa Özkaynak, kurum müdürleri, açık kapı bürosu sorumlusu ile personeli katıldı. 

Menemen Kaymakamı Mustafa Özkaynak Açık Kapı Projesi için şunları söyledi; “Demokratik toplumlarda kamu yönetiminin varlık nedeni topluma hizmettir. Kamu kurumları hizmetinde olduğu ve kendisine varlık kazandıran vatandaşlara karşı duyarlı, sorumlu ve saygılı bir hizmet anlayışına sahip olmak zorundadır. Açık Kapı Projesinin amacı; kamu hizmetlerine kolay erişimin sağlanması, vatandaş başvurularının hızlı bir şekilde sonuçlandırılması, kamu hizmetlerinin sunumunda memnuniyetin artırılmasıdır. Vatandaşlarımızın kamu kurumlarında görülmesi gereken iş ve işlemleri olduğunda onlara yol göstermesi açısından tanıdıklarına danışmaları kültürel bir yöntemimizdir. Açık Kapı Bürosu personelimiz onların tanıdık yüzleri olacaktır. Açık Kapı’nın en güçlü yanı yüz yüze başvuru alması, güler yüzü, sıcak iletişimi Açık Kapı Personelinin özverili hizmetidir”

Vatandaş Açık Kapıya Hangi Kanallar Aracılığıyla Başvurabilir? 
- Yüz yüze başvuru( Menemen Hükümet Konağı’nda faaliyete geçen Açık Kapı Bürosu’na),
- İnternet üzerinden başvuru(www.acikkapi.gov.tr) adresi üzerinden,
- Mobil uygulama üzerinden,
- e- devlet üzerinden. 
Ülkemizde Açık Kapı’nın Geçmişi
15 Aralık 2017 tarihinde birinci etap olarak 15 ilde faaliyete geçen Açık Kapı Bürolarının, 2018 yılı Haziran ayına kadar 81 il ve 48 ilçe Kaymakamlığında faaliyete geçtiği ve 2019 yılında ise 112 ilçe Kaymakamlığında daha Açık Kapı Bürolarının açılacağı belirtildi. 


YORUMLAR

  • 0 Yorum