Reklam

MENEMEN’in İLK ORGANİK KÖY PAZARI KURULDU

Menemen'in Göktepe Mahallesinde Organik Köy Pazarı Kuruldu. Pazarın Temmuz ayında Merdivenli Pazaryeri'nde faaliyete geçeceği duyuruldu.

MENEMEN’in İLK ORGANİK KÖY PAZARI KURULDU

Menemen'in Göktepe Mahallesinde Organik Köy Pazarı Kuruldu. Pazarın Temmuz ayında Merdivenli Pazaryeri'nde faaliyete geçeceği duyuruldu.

MENEMEN’in İLK ORGANİK KÖY PAZARI KURULDU
16 Haziran 2019 - 03:13

MENEMEN’in İLK 'ORGANİK KÖY PAZARI' KURULDU

Menemen Belediyesi ve Göktepe Muhtarlığının ortak projesi olarak hayata geçirilen Organik Köy Pazarı, hormonsuz alışveriş ’in ilk adımı olarak Göktepe mahallesinde kuruldu. İlk düşünce ile hayata geçirilen Pazar konseptine ilgi yoğundu. Köylülerin ürettiklerini genelde toptancılara satmak zorunda kalıyor yada yol kenarında satmaya çalışıyordu. Şimdi kurulacak olan yeri köy pazarında aracısız satış imkanları olacak.

İstiklal Marşı okunmasının ardından Menemen Halk oyunları ekibinin gösterisi sahne aldı.
Açılış konuşmasında konuşan Göktepe mahalle muhtarı Yaşar Özata Menemen Belediyesinin desteklerini esirgemediğini dile getirerek “ Oyun parkı şuan yapılıyor ve önümüzdeki ay saz ve folklor kursu belirlenen yerin çalışmaları sürüyor önümüzde ay açılışı yapılacak” dedi.

ÜRETİMİ MENEMEN BELEDİYESİ YAPACAK
Açılış konuşmasında Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, Türkelli’de 163 dönümlük tarlada üretime başladıklarını ve çevre köylerden işçiler alınarak istihdam edildiğini dile getirdi. Aksoy, “ Amacımız şu Menemen Belediyesi üretsin, köylülerimizle birlikte üretelim, kadınlarımız, gençlerimiz orada çalışsın. Üretilen ürünleri Menemen Belediyesi olarak biz satıp tekrar köylerimize kazandıralım. Biz seçimlerden önce köylülerimize sahip çıkacağız dedik. Bende bir Yörük  çocuğu olarak köylümüze sahip çıkmayı kendime şiar edindim” dedi.

MERDİVENLİ PAZAR YERİ ARTIK KÖYLÜ PAZARI OLUYOR
Temmuz ayı itibari ile merdivenli pazaryerinin tekrar faaliyete geçeceğini ve köylü pazarı olarak faaliyet göstereceğini, köylülerin orada ürünlerini satarak para kazanabileceğini ve Menemenlilerin organik ürünleri ilk elden satın alabileceğini dile getirdi. Konuşmasının devamında ulaşım sorunlarına değinen Başkan Aksoy yeni düzenleme yapılacağını, ulaşım sorunlarının ortadan kalkması için çalışmalar yapacaklarını meydanda kurulan pazarın açılışına katılan vatandaşlarla paylaştı. Konuşmasını yaptığı sırada köylü çocukların sevgi gösterilerine maruz kalan başkan bir süre çocuklarla ilgilendi.
 


YORUMLAR

  • 0 Yorum