Reklam
Reklam

Menemen Dosyasında Flaş detaylar "Görüntü varsa silin"

Zimmet suçuyla başlatılan soruşturmada tutuklanan Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy’un dosyasından yeni detaylar ortaya çıktı. Dosyadaki iddialara göre hurdaları satan belediye görevlileri ‘Başkan acil para bekliyor’ diyerek ödemenin peşin ve elden yapılmasını istedi.

Menemen Dosyasında Flaş detaylar "Görüntü varsa silin"
29 Kasım 2020 - 16:07 - Güncelleme: 29 Kasım 2020 - 16:14

Menemen Dosyasında Flaş detaylar "Görüntü varsa silin"

Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, ‘zimmet’ suçlamasıyla başlatılan soruşturmada 10 kişiyle birlikte tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınan Aksoy, belediye şantiyesindeki bazı araçların ihale yapılmadan ‘hurda’ olarak satılması ve bedelini zimmetine geçirmekle suçlanıyor.
 

Hürriyet'ten Musa Kesler'in haberine göre, hurdaların satıldığı şantiyenin sorumlusu K.Y. ifadesinde başkanın bilgisi dahilinde hurdaları teslim ettiğini belirterek “Başkan beni WhatsApp’tan aradı. Bilgisi dahilinde olduğunu söyledi. Ben de ‘Sorumluluk sizde ise bir sıkıntı yok’ diye söyledim” dedi. Başkan Aksoy ise bu görüşmeyi ‘hatırlamadığını’ söyledi.

‘GÖRÜNTÜLERİ SİLİN’
K.Y. ifadesinde kamera görüntülerinin silinmesinin istendiğini de belirterek “Benden kamera görüntülerinin silinmesini isteyen başkandır. Makamında yüz yüze görüştük. Bu konu ile ilgili toplantı düzenlendi. Serdar Aksoy bize bahse konu görüntülerin ne olduğunu sordu, ben de ona dışarıdan çekim olduğunu söyledim. Serdar Aksoy da bana hitaben ‘Görüntü varsa silin’ dedi” diye konuştu.

‘İHALE YAPMADAN SATACAĞIZ’
Hurdaları alan Gamze Yıldız ise belediye görevlilerinin kendilerine “Başkanlık oluru ile ihale yapmadan size satacağız, bedeli bize ödeyeceksiniz” dediğini belirterek şöyle konuştu: “Nakit para istediler. Başkanın personeline ödeme yapması gerektiğini söylediler. Bu sebeple parayı işten önce ödeyip ödeyemeyeceğimizi sordular. ‘Acil ödeyin Başkan bekliyor’ dediler. Tamam hallederiz’ dedik. Ama sonrasında bu parayı vermedik.

‘ÜÇ GÜNDE BİTİRDİK’
Tüm iş 3 günde bitti. Her araba çıkışında her gün para verdik. Parayı arabada elden verdim. Herhangi bir fatura düzenlemedik. Belediye de bir fatura vermedi. Bize ‘Daha satılacak hurdalar var, onları da alın’ dediler. Ancak biz şaseli, kupalı araçlar olduğu için başımıza iş gelmesin diye reddettik. Ayrıca bu araçların envanterde kayıtlı olmadığını, bir sıkıntı olmayacağını söylediler.”

 


Reklam
Reklam

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • bye bye
  1 ay önce
  bizim burada yan daireye hirsiz girdi video kayitlari var izledik dediler acemiler lamba yakiyorlar .....bunlarin yaptigi tam bir acemi sahte fatura yanlis adres al ver gulum ....patladilar 2 ile 2 yi toplayamiyanlarla is yapmislar .......aceleniz neydi
 • Özkan dogan
  1 ay önce
  Ben bu serdar Aksoy hiç gözüm tutmamisti çok çok şeytan birine benziyordu onun için oyumuda vermedim solculuk ayağına yatipta pislik yapan bir adam benim akrabami tehdit vede doldurmuştur bu çete gibi çalışan adam Aksoy. Ömür boyu çıkmasın ceza evinden insallah
 • Yasemin genç
  1 ay önce
  Haklısın kardeşim oy vermemiştim iyikide vermemişim