Reklam

Menemen'den Ekrem İmamoğlu'na Destek

Menemende Ekrem İmamoğluna yardım kampanyası İlçe başkanlığında bu gün saat 15.00’da partililerinde katılımıyla basına açık düzenlenen toplantıyla duyuruldu.

Menemen'den Ekrem İmamoğlu'na Destek

Menemende Ekrem İmamoğluna yardım kampanyası İlçe başkanlığında bu gün saat 15.00’da partililerinde katılımıyla basına açık düzenlenen toplantıyla duyuruldu.

Menemen'den Ekrem İmamoğlu'na Destek
29 Mayıs 2019 - 19:21

 

31 Mart yerel seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduktan sonra oylar sayılmış ardından seçim yenileme kararı çıkmıştı. Bu kez 23 Haziranda yapılacak olan İstanbul seçimlerinden partiler hazineden yardım alamayacaklar. Bu sebepten CHP Ekrem İmamoğlu’na seçim desteği için bağış kampanyası başlattı.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Menemen’de de Ekrem İmamoğlu’na seçim kampanyası başlatıldı. Menemende Ekrem İmamoğluna yardım kampanyası İlçe başkanlığında bu gün saat 15.00’da partililerinde katılımıyla basına açık düzenlenen toplantıyla duyuruldu.

Chp Menemen İlçe Başkanı Serdar Değirmenci, 31 Mart seçimleri hakkında değerlendirmelerde bulunarak, İmamoğlu’na haksızlık yapıldığını söyledi. Değirmenci “ Oylar çalındı dediler ama yüksek seçim kurulunun gerekçeli kararı okunduğunda, oyların çalınmadığıda yazılan raporda ortaya çıktı. Ak Partinin adayı olan Binali Yıldırım’a sordular oylar neden çalındı dediniz, ozaman öyle söylemem gerekti mecburdum dedi. Daha öncede seçi kazanmadıkları halde seçimi biz kazandık diye basının karşısına geçip açıklama yaptı” dedi.

Kampanyaya katılmak isteyenlerin ödentilerini imza karşılığında ilçe başkanlığına yatırılabilineceğinin bilgisi verdikten sonra sözü Başkan Aksoy’a bıraktı.

Başkan Aksoy “Psikolojik üstünlük artık Cumhuriyet Halk Partisindedir. İstanbul'da seçim kazanabilirliğimizi gösterdik, Türkiye'de seçim kazanabilirliğimizi göstermiş olduk. Türkiye'de bunu görmüş oldu.  Ben  Ekrem İmamoğlu'na sabır küpü diyorum. Ciddi anlamda  sıkıntılar yaşamış olan bu kişinin, bu kadar sabırlı olması aslında karşı tarafı çileden çıkartan da tamda bu. inşallah bu sabır küpü hiç taşmaz Çünkü biz sabrettikçe ayakta Durdukça birileri bunu hazmedemiyor hazmedememenin karşılığında da seçim iptal edildi. şöyle bir durum söz konusu olacak onlar seçimleri kazanan kadar seçimler devam edecek Ne zaman onlar  kazanacak o zaman kalkıp diyecekler ki biz kazandık. 23 Haziran'da seçimde ne olur bilemem ama biz bu seçimi kazandık. “ dedi


YORUMLAR

  • 1 Yorum