Reklam
Reklam

Menemen'de Karne Heyecanı

Menemen'de bugün karnelerini alan öğrenciler büyük mutluluk yaşadı. Ailelerinin ve öğretmenlerinin ortak olduğu mutluluk öğrencilerin yüzünü güldürdü.

Menemen'de Karne Heyecanı
15 Haziran 2019 - 01:39 - Güncelleme: 15 Haziran 2019 - 15:06

Menemen’de Karne Heyecanı
Menemen’de 2018-2019 Eğitim - Öğretim yılını tamamlayan Menemenli öğrenciler karnelerini sevinci yaşadı. Menemen’de karnesini alan annesine babasına koştu. Okul bahçeleri çocuklarının mutluğunu paylaşmak isteyen veliler ile doldu taştı.

Bir yıl ders çalıştıktan sonra karnelerindeki notları gören öğrencilerin sevinçleri, yaşadıkları duygular gözlerinden okundu. Menemen’de okulların düzenledikleri törenlerde başarılı öğrencilere öğretmenleri tarafından madalyaları takdim edildiMenemen İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdoğan Akyüz’ün öğrencilere yıl sonu mesajı 

Akyüz, “Her anını; ülkemizin geleceğine yönelik verdiğimiz emeklerle taçlandırdığımız 2018-2019 Eğitim - Öğretim yılını tamamlamış bulunuyoruz. Öncelikle bu anın gururu ve heyecanını tüm kalbimle sizlerle paylaşıyor, özverili çalışmalarından dolayı Öğrenci, öğretmen ve yöneticilerimiz başta olmak üzere tüm eğitim çalışanlarımız ile velilerimizi tebrik ediyor; sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum. Sevgili Çocuklar; Karne notlarınız ne olursa olsun bugün almış olduğunuz karneleri başarı ya da başarısızlık göstergesi olarak kabul etmek yerine, güçlü ve zayıf yönlerinizi görme aracı olarak değerlendirmelisiniz. Karne tatili sürecini iyi bir dinlenmenin yanı sıra kendinizi yeniden değerlendirmek için de kullanmalısınız. Sizlere dinlenerek, seyahat ederek, yeni yerler ve insanlar tanıyarak, eğlenerek, bol bol kitap okuyarak, mutlulukla geçireceğiniz güzel bir tatil dilerim” dedi.

 

Ayrıca bu gün Menemen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Kubilay İlkokulu 3-L sınıfı öğrencilerinin, 81 DİLDE TÜRKÜLEMECE e Twinning projesi kapsamında hazırladıkları türkü videosu yayınlandı. Stüdyoya girerek MENEMEN TÜRKÜSÜNÜ seslendiren öğrenciler bu türkü ile ilçemizin tarihi ve turistik yerlerini tanıttılar. Türküyü, söz yazarı Feyza Akdoman ve bestecisi İzmir Büyükşehir Belediyesi koro şefi Coşkun Gönültaş öğreterek ve ses kaydını yaptılar. 

 


Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum