Reklam

Göztepe 94 yaşında

İzmir’in Süper Lig Ekiplerinden Göztepe’nin 94. kuruluş yılı, Göztepe’de yapılan meşale şovuyla kutlandı.

Göztepe 94 yaşında

İzmir’in Süper Lig Ekiplerinden Göztepe’nin 94. kuruluş yılı, Göztepe’de yapılan meşale şovuyla kutlandı.

Göztepe 94 yaşında
Editor: Erdem Gök
15 Haziran 2019 - 08:13

Her yıl olduğu gibi bu yılda Göztepe’nin kuruluş yıl dönümüne yüzlerce İzmirli vatandaş katıldı. Geleneksel olarak her yıl 14 Haziran’da Göztepe’ye gönül veren İzmirli vatandaşlar meşale yakarak kutlamak için Mustafa Kemal Sahil Bulvarı boyunca dizildi. Göztepe’nin kuruluş yıldönümü olan 1925’e ithafen saatler 19:25’te yüzlerce vatandaş aynı anda meşale yakarak, takımlarının kuruluş yıl dönümünü kutladı. Kutlamalar nedeniyle Mustafa Kemal Sahil Bulvarı trafiğe kapatılırken, trafik akışı Mithat Paşa Caddesi üzerinden yapıldı. 

Taraftarlardan Ahmet Can Mutlu yaptığı açıklamada “ İzmir’in süper ligdeki temsilcisi olan Göztepe’nin kuruluş yıldönümü kutlamaları için buradayız. Her İzmirlinin gönlünde Göztepe’nin ayrı bir yeri vardır. Takımımız bugün 94 yaşını kutluyor. Bu Göztepe’nin ligin en köklü kulüplerinden bir tanesi olduğunu gösteriyor. Takımımız daha uzun yıllarca Süper ligde kalacak ve şampiyon olacak biz buna inanıyoruz. Bugün burada yüzlerce kişi Göztepe’ye gönül verdiği için toplandı. “ Dedi.

Göztepe’nin kutlamalarına İzmir Büyükşehir Belediyesi başkanı Tunç Soyer’de katıldı. Soyer Göztepeli taraftara ithafen yaptığı açıklamada” Belediye olarak Göztepe’nin her zaman yanında olacağız. Göztepe kulübünün başarısı için yeni yerler tahsis ettik. Kısa süre içerisinde ne yaptığımızı medya haberlerinden öğrenirsiniz. “Dedi

Tunç Soyer Göztepe’nin kuruluş yıldönümü için toplanan taraflara üçlü çektirmeyi de ihmal etmedi. 

Öte yandan sosyal medyada #Göztepe94yaşında” etiketiyle açılan başlıklar gün içerisinde trend oldu. Binlerce kişi Göztepe’nin kuruluşunu kutladı.
 


YORUMLAR

  • 0 Yorum