Menemen'de Hint Keneviri Hırsızları Yakayı Ele Verdi

Menemen'de hırsızlar rahat durmuyor. Devlete ait bir birimde araştırma amaçlı üretimi yapılan hint kenevirlerine dadanan hırsızlar Menemen İlçe Emniyetince yakalandı.

Menemen'de Hint Keneviri Hırsızları Yakayı Ele Verdi
30 Haziran 2019 - 00:15 - Güncelleme: 01 Temmuz 2019 - 10:35

Menemen’de Hint Keneviri Hırsızları Yakayı Ele verdiMenemen’de devlete ait bir birimde araştırma amaçlı Hint keneviri ekili bölgeye hırsızlık amaçlı giren şahıslar Menemen ilçe Emniyeti'nin tüm birimleri seferber olarak uzun kovalama sonucunda yakalandı.

Olay dün gece 03.00 sıralarında Menemen’de devlete ait bir birimde gerçekleşti. Bekçi bölgeden ses geldiğini duydu ve bitkilerin dikili olduğu bölgeye gittiğinde hırsızlar tarafından söküldüğü gördü. Vakit kaybetmeden Menemen İlçe Emniyetine ihbarda bulundu.

Geçtiğimiz haftalarda da aynı yerde yaşanan hırsızlığın failleri olabileceği düşüncesiyle Menemen İlçe Emniyeti'nin tüm birimleri olay yerine intikal etti.  Hırsızlar köklerinden söktükleri Hint kenevirlerinin bir kısmını olay yerinde bırakarak kaçtı.

Uzun süren takibin sonucunda bir inşaata saklandıkları tespit edilen hırsızlar sabah 06.00’a kadar süren çalışma sonucunda nöbetçi amirin dikkati sayesinde geçtiğimiz haftalarda da aynı bölgede 600’e yakın Hint kenevirini kökleyerek çalan K.T ve F.T yakalandı. Olay yerinde yapılan inceleme 100 adet Hint keneviri ele geçirilerek teslim edildi.  İfadeleri alınan K.T ve F.T çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak ceza evine gönderildi.

Bölgede bu tarz hırsızlıkların yaşanmaması için önlem alınacağı güvenlik kameraları döşenerek izleneceği bildirildi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Hülya aydınlar
    1 yıl önce
    menemen polisleri iyi işlermi yapmaya başladı yoksa yapılıyordu da haberlerdemi çıkmıyodu anlamadım ama ablacım böyle devam edin helal olsun sizede böyle icraatlar yakışır