Menemen'de 6 b,nden fazla öğrenciye 'Dijital Eğitim Platformu' desteği verildi!

Belediye yönetiminin, İzmir'in Menemen ilçesinde lise ve üniversite sınavlarına girecek 6 binden fazla öğrenciye canlı dersler ve soru bankalarının yer aldığı "Dijital Eğitim Platformu"nu dağıtmaya başladığı bildirildi. Menemen Belediye Başkan vekili olarak göreve gelen Aydın Pehlivan, "Menemen'deki çocukların eğitimine yatırım yapmaya devam edeceğiz" dedi.

Menemen'de 6 b,nden fazla öğrenciye 'Dijital Eğitim Platformu' desteği verildi!
17 Eylül 2023 - 13:24

Menemen Belediyesi, bir süre önce başlattığı öğrenci dostu projeleri kapsamında bir yeni projeyi daha hayata geçirdi. Menemen Belediye Başkan vekili olarak göreve gelen AK Parti'li Aydın Pehlivan, ilöçede Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ve Ortaöğretim Giriş Sınavı'na (LGS) hazırlanan 12. sınıf öğrencileri için kaynak sağlamak amacıyla "Dijital Eğitim Platformu"na destek vermeye başladıklarını söyledi.

Menemen Kent olarak öğrencileri daha iyi bir geleceğe hazırlamak için yoğun şekilde çalışmaya devam ettiklerini belirten Pehlivan, “Ücretsiz eğitim verdiğimiz ve sağladığımız nakit desteğiyle Kent Gençlik Eğitim Merkezi iştiraklerimiz Menemen’in (MEBGEM) izinden gidiyoruz. Öğrencilerimizin sınavlara hazırlanmasına katkı sağlayacak önemli bir projeyi şu anda hayata geçiriyoruz. Yüzlerce kitap ve canlı dersin yer aldığı “Dijital Eğitim Platformu” 12. sınıfta öğrenim gören 6.000’den fazla öğrenciye dağıtılmaya başlandı." diye konuştu.

Öğrencilerin yapacakları çalışmalar sayesinde hayallerindeki başarıya ulaşacaklarına inandığını vurgulayan Aydın Pehlivan, Onlar sadece istedikleri okullara girmekle kalmayacak, aynı zamanda ülkemize ve ülkemize faydalı bireyler olacaklardır. Onlar gibi büyüyecekler Bu sistemile birlikte her öğrenci kendi seviyesindeki uygun zorluktaki soruları çözme olanağına sahip olacak. Kısaca öğrencilerimize özel eğitim olanakları sağlıyoruz. Platformda birçok soru çözen ve aynı zamanda da sistemi sürekli olarak takip eden çocuklara yönelik de aylık sürprizlerimiz olacak” dedi.

“EĞİTİME YÖNELİK DAHA FAZLA YATIRIM YAPMA KONUSUNDA KARARLIYIZ”

Eğitimin toplumun temel temellerinden biri olduğunu vurgulayan Aydın Pehlivan, konuşmasına şu ifadelerle devam etti:

“Eğitim geleceğimizin şekillenmesinde önemli rol oynuyor. Bilgi teknolojileri çağında dijital eğitim platformları da bu kapsamda önemli bir rol oynamaktadır. Son yıllarda yaşadığımız durumlar dijital eğitimin aslında e kadar önemli olduğunu yeniden göstermiştir. Pandemi sürecinde uzaktan eğitim ile dijital öğrenme platformları eğitim sürecinin devamı için vazgeçilmez bir aracı haline gelmiştir. Bu nedenle belediye olarak eğitim sektörüne daha fazla destek vermeye ve dijital eğitim platformları çalışmalarına yatırım yapılması yönünde bir karar verdik. Bu destekle Menemen'deki çocukların eğitimine katkı sağlamayı, öğrencilerin ve yetişkinlerin de öğrenme fırsatlarına erişimini artırmayı hedeflemekteyiz. Eğitim toplumumuzun refahı ve aynı zamanda da ilerlemesi adına vazgeçilmez bir unsur olarak görülmektedir ve ve biz buna daha çok yatırım yapmaya kararlıyız" 

YORUMLAR

  • 0 Yorum