Reklam

Menemen Belediyesinin Yeni Müdürlükleri Çalışmalarına Başladı

Menemen Belediyesi İlçenin önemli sorunları olan Temizlik, Peyzaj ve Sokak hayvanları ile ilgili çalışmalarına başladı.

Menemen Belediyesinin Yeni Müdürlükleri Çalışmalarına Başladı

Menemen Belediyesi İlçenin önemli sorunları olan Temizlik, Peyzaj ve Sokak hayvanları ile ilgili çalışmalarına başladı.

Menemen Belediyesinin Yeni Müdürlükleri Çalışmalarına Başladı
24 Mayıs 2019 - 23:31

Menemen Belediyesinin Yeni Müdürlükleri Çalışmalarına Başladı

Geçtiğimiz günlerde Menemen Belediyesinde Müdürlük görevlendirmeleri yapılmış isimler belli olmuştu.  Yerel seçimlerin ardından belediyede ki görev değişiklikleri tamamlanması uzun sürmüştü. Başkan Aksoy’un  “ Önümüzdeki süreç belediye içinde Menemen içinde bir arınma, arlanma dönemi olacaktır” sözü, Belediyenin çalışmalarına hızlı başlangıç yapmasıyla sürecin başladığını göstermekte.

Çalışmalarına Park, Bahçe düzenlemeleri ve peyzaj iyileştirmesi ile başlayan belediye ilçe içindeki birçok noktaya el atmaya başladı. Lise yolundan, Menemen Stat’ına kadarki bakımsız kalan bölümler belediye işçileri tarafından temizlik ve peyzaj düzenlemeleri yapılmaya başlandı. Aynı şekilde Cumhuriyet Meydanındaki çiçeklendirme ve bakım çalışmaları da tamamlandı.  İlçenin birçok bölgesinde bulunan çocuk parkları ve yeşillendirilen alanların bakımları uzun süredir yapılmıyor kötü görüntülere meydan veriyordu. Başlanan çalışmalar ile özellikle Egekent 2 bölgesinde yoğun olan bakımsız alanları çokluğu yavaş yavaş gideriliyor. Ot temizlikleri ve ağaçlandırma sulama çalışmaları da görevlendirmeler sonrasında büyük ölçüde mahalle sakinlerini memnun ediyor.

Seçimlerin ardından çöp kamyonlarında mazot yok çöpler toplanmıyor iddiaları geride bırakılarak, temizlik ve konteyner yıkama çalışmalarına da başlandı.

SOKAK CANLARINI KURTARMA
Menemen Belediyesinin sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımların altına sokak hayvanlarının çokluğundan ve saldırganlığından dert yanan vatandaşların şikayetlerinin giderek artması ve durumun ciddiyet kazanmasıyla çalışmalara başlandı. Başlatılan proje neticesinde ilçede 5 araçlık ekip kuruldu ve “Unutmayınız: Sokak hayvanları mahalle sakinleridir" cümleleri ile hayvanlarında yaşam haklarına dikkat edileceği bildirildi.
Yapılan açıklama ile Seyrek bölgesinde bulunan hayvan bakım evine sokak hayvanlarının götürülerek, tedavileri ve bakımları yapıldıktan sonra hayatlarını sokakta devam edebileceği öngörülen hayvanların alındıkları yere tekrar salınacağı bildirildi. Konu ile ilgili açıklama yapan Başkan yardımcısı Mehmet Cin seçimlerden sonraki en önemli projenin sokak hayvanları olduğunu ve 5 araç ile birlikte veteriner kadrosuyla harekete geçtiklerini söyledi.  Uzun zamandır sokak hayvanları saldırıları ve bakımları ile ilgili sorunların yaşanmasının ardından konuya dahil olan Aksoy’un eşi Dilek Aksoy “ bundan sonraki süreçte sokak hayvanlarımız için her şey çok daha güzel olacak” dedi.
 
SEVGİ YOLU YENİLENECEK
Menemenin en eski trafiğe kapalı olan ve ilçenin kalbi konumundaki alan, bakımsızlığı ile esnafın en büyük sorunu haline gelmişti. Yaşanan gelişmeler ile sosyal medya üzerinden yapılan duyurularda Sevgi Yolu projesinin hazır olduğu ve kısa süre içerinden baştan aşağıya yenileneceği bildirildi.


LİSE YOLU TRAFİĞE AÇILMALI
Sevgi yoluna yapılacak olan çalışmaların duyurulmasının ardından lise yolu esnafı, yolun eskiden olduğu gibi tek taraflı trafiğe açılması gerektiğini, eski dönemlerde yapılan trafiğe kapatma projesinin büyük yanlış olduğunu ve bir dönem kafeslere koyulan hayvanların hem eziyet çektiğini hem de o dönemde kötü kokuya maruz kaldıklarını söylediler.  Tek taraflı trafiğe açılmasıyla işlerinin artacağına da eklediler.

 YORUMLAR

  • 0 Yorum