Reklam
Reklam

Mahkeme tahliye etti… Serdar Aksoy görevine iade edilir mi? Avukat Bilge Özer açıklamalarda bulundu

Tahliye kararının ardından Serdar Aksoy’un yeniden göreve iade edilip edilmeyeceği merak konusu oldu. Serdar Aksoy’un Avukat Bilge Özer, göreve iade için girişimlere başlayacaklarını açıkladı.

07 Temmuz 2021 - 21:02 - Güncelleme: 11 Temmuz 2021 - 23:31

Mahkeme tahliye etti… Serdar Aksoy görevine iade edilir mi? Avukat Bilge Özer açıklamalarda bulundu


Menemen Belediyesi’nde yürütülen soruşturma kapsamında rüşvet ve irtikap suçlarından tutuklanarak cezaevine konulan Serdar Aksoy, ilk mahkemede adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. İçişleri Bakanlığı’nın soruşturmanın selameti açısından görevden aldığı Aksoy’un yerine yapılan başkanlık seçiminde AK Partili Aydın Pehlivan başkanvekili olarak seçilmişti.


TUTUKLULUK HALİ DEVAM ETSEYDİ…

Tahliye kararının ardından Aksoy’un yeniden göreve iade edilip edilmeyeceği merak konusu oldu. Serdar Aksoy’un Avukat Bilge Özer, göreve iade için girişimlere başlayacaklarını açıkladı. Özer açıklamasında "Bundan sonra göreve iade edilmesi gerekir. Göreve iade edilmesini talep edeceğiz. Yüzde 54 oy ile seçilmiş bir başkanın görevine devam ettirilmemesi, yüzde 54'lük halka hakaret olur. Bu İçişleri Bakanlığı’nın vereceği karardır. Bu kararda doğal olanı yapacaklardır ve Serdar beyi görevine iade edeceklerdir. Tutukluluk hali devam etseydi dahi başkanlığı düşmezdi ve devam etmesi gerekirdi. Serdar Bey istifa etmediğine göre başkanlığı devam edecektir. Buna İçişleri Bakanlığı’nın da normal karşılayacağını ve art niyetli bakmayacağını düşünüyoruz. Çünkü bakanlık “sen tutuklandın ben görevden aldım” diyebilir. Süreç işledi ve meclisten yeni bir başkan vekili seçildi ancak başkan serbest kaldı. Bunun için göreve iadenin yerine getirilmesi gerektiğini düşünüyoruz" diye konuştu.

ASIL OLAY BUNDAN SONRA…

Bilge Özer, mahkemenin verdiği karar ile ilgili olarak da "Bütün meslektaşlarımız büyük emek sarf ettiler. Dilekçelerimiz sonunda okudular, gerçek bir hukukçu gibi karar verdiler. Anlattıklarımızı dinlediler, uzun uzun dinlediler, sözlerimizi kesmediler, onlarında zaman zaman müdahaleleri oldu ancak haklı müdahalelerdi. Mahkeme bundan sonra da devam edecek. Asıl olay bundan sonra olacak. Çünkü bu tezgahı kuran kişiler gelip tanık olarak dinlendikleri zaman onların hangi düşüncelere hizmet etiklerini, neler yaptıklarını ortaya koyacağız. Yani Ali Kamalı'nın neler yaptığını, Gazeteciyim diyen Ulvi'nin neler yaptığını, 550 metrekarenin 106 TL'ye nasıl kiralandığını sormaya devam edeceğiz" değerlendirmesinde bulundu.Mahkeme sonrası konuşan Dilek Aksoy ise, "Mutluyum, adalet yerini buldu. Sonunda adalet yerini buldu, şimdi eşimi almak için gideceğiz. Eşimin her zaman yanındayım. Tekrar göreve döneceğine inanıyorum" dedi.
Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Bedri
    8 ay önce
    Allah bunlarin cezasını versin reziller ateş olmayan yerde duman cikarmi bunlar hepsi hirsiz çetesi utanmadan konuşuyorlar ok kadar destek verdik inşallah beter olsunlar